Powrót do aktualnosci
Data: 12.07.2023, 16:24

Sukces i cierpienie w drodze do Mundialu - wyznania Lionela Messiego

Nie tylko tryumfy, ale również trudy - Lionel Messi opowiada o swojej drodze na Mistrzostwa Świata w Katarze.

Piłkarz ten boryka się z przeżyciami, które mają ogromne znaczenie zarówno dla niego, jak i dla jego rodziny -

Sukces i cierpienie w drodze do mundialu - wyznania Lionela Messiego

Czas trudności

Niezależnie od tego, czy jesteśmy gwiazdami piłki nożnej czy innymi profesjonalistami, droga do osiągnięcia celu może być trudna. W przypadku Lionela Messiego, decyzja o reprezentowaniu Argentyny na mundialu w Katarze była okresem niezwykle ciężkim dla niego. Messi, którego kariera rozkwitła, grając w Barcelonie i zdobywając liczne trofea oraz nagrody indywidualne, musiał zawsze przerwać swoje osiągnięcia klubowe i poświęcić się grze w kadrze narodowej. Takie przejście z jednego środowiska do drugiego przysparzało mu wiele bólu i cierpienia.

Wyróżnienie dla kraju

Mimo trudności i ofiar, jakie ponosił Lionel Messi, jego zaangażowanie i determinacja przyniosły sukces reprezentacji Argentyny. Po wielu latach starań, Albicelestes wywalczyli dwa prestiżowe tytuły - Copa America w 2021 i Mistrzostwo Świata w 2022 roku. Te zwycięstwa są dowodem nie tylko na talent Messiego, ale również na mocny charakter i oddanie całej drużyny.

Trudne chwile

Messi nie ukrywa, że czasami poświęcenie dla drużyny narodowej było duże i wymagało sporo wysiłku emocjonalnego. Grając w najlepszym okresie swojej kariery, przepełnionym zwycięstwami z Barceloną, przerwanie tego rytmu i opuszczenie klubowych sukcesów na rzecz reprezentacji przysparzało wiele trudności Messiemu oraz jego najbliższym. Wiele razy zastanawiał się, czy powinien kontynuować grę w kadrze narodowej, ale ostatecznie wytrwał ze względu na miłość do kraju i dumę wynikającą z reprezentowania Argentyny.

Nieuchronny koniec

Mimo pasji i oddania wobec reprezentacji Argentyny, Lionel Messi zdaje sobie sprawę, że czas gry w tym zespole narodowym jest ograniczony. Jego wiek skłania go do refleksji nad następnymi etapami w życiu osobistym i zawodowym. Jednak na razie skupia się na codziennych wyzwaniach, korzystając z radości, jaką mu przynoszą. Każdy moment jest dla niego obdarzony wartością, a decyzję o zakończeniu kariery reprezentacyjnej pozostawia w rękach wyższych sił. Tymczasem Messi przenosi swoje umiejętności do nowego klubu - Inter Miami w Stanach Zjednoczonych. Tam będzie nadal dawał z siebie wszystko, grając na najwyższym poziomie.

SportBC.com