Powrót do aktualnosci
Data: 12.07.2023, 16:24

Sukcesy polskich juniorów na Wimbledonie

Młodzi polscy zawodnicy imponują na trawiastych kortach All England Club.

Tenis / Polska - 12 lipca 2023

Sukcesy polskich juniorów na Wimbledonie

Tomasz Berkieta zagra o ćwierćfinał juniorskiego Wimbledonu

Jeden z młodych nadziei polskiego tenisa, Tomasz Berkieta, odnosi sukcesy na tegorocznym Wimbledonie w kategorii juniorów. W środę 16-latek będzie rywalizować o awans do ćwierćfinału w grze pojedynczej oraz kontynuować swoją przygodę w deblu. Po rozczarowującym odpadnięciu Igi Świątek, to Berkietę polscy kibice będą teraz gorąco wspierać.

Impresyjne zwycięstwa Berkiety

Berkieta już teraz może poszczycić się dwoma imponującymi zwycięstwami. W pierwszej rundzie wyeliminował brytyjskiego tenisistę Phoenixa Weira z wynikiem 6:4, 6:4, nie tracąc przy tym żadnego seta. Następnie potrzebował tylko godziny gry, by pokonać Amerykanina Kyle'a Kanga 6:2, 6:2.

Trudna przeprawa w 1/8 finału

Środa to dla Tomka dużo pracy – najpierw musi stawić czoła meksykańskiej nadziei Rodrigo Pacheco Mendezowi, potencjalnemu rywalowi w ćwierćfinale juniorskiego Wimbledonu. Jeśli Polak odniesie sukces, będzie miał szansę zmierzyć się ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Yaroslavem Deminem a Antoine Ghibaudo. Powtórzenie swojego najlepszego występu wielkoszlemowego stałoby przed nim otworem.

Inne turnieje i wyzwania Berkietego

Dotychczasowy sezon na twardych kortach był dla Tomasza Berkiety lekko rozczarowujący, jednak młody tenisista miejmy nadzieję nawiąże do swojego występu podczas Australian Open. Na trawie dobrze mu się wiedzie, a teraz ma okazję zdobycia kolejnych cennych punktów rankingowych.

Dwóch frontów walki dla Berketiego

Niezależnie od wyniku pojedynku w singlu, Tomasz będzie musiał szybko skoncentrować się na swoim drugim meczu dnia - 1/8 finału debla. W parze z Brytyjczykiem Henrym Searlem zmierzą się oni z amerykańsko-chińskim duetem Kaylan Bigun i Yi Zhou. Jak potoczy się ich droga? Przekonamy się już niedługo.

SportBC.com