Powrót do aktualnosci
Data: 12.07.2023, 16:24

Niezwykłe przygotowania Jannika Sinnera przed ważnym meczem

Włoski tenisista, Jannik Sinner, zamierza wykorzystać sprawdzone rytuały przed swoim półfinałem Wimbledonu przeciwko Novakowi Djokovićowi. Czy te niezwykłe przygotowania pomogą mu pokonać Serba?

Tenis / Wielka Brytania - 12 lipca 2023

Niezwykłe przygotowania Jannika Sinnera przed ważnym meczem

Mlody włoski talent tenisa Jannik Sinner znalazł się w półfinale Wimbledonu po zaciętym pojedynku z Romanem Safiullinem. Teraz czeka go starcie z serbskim mistrzem, Novakiem Djokovićem, który ma na swoim koncie już 24 tytuły wielkoszlemowe. Aby przełamać barierę ćwierćfinałów Wielkiego Szlema, którą sprostał w poprzednich turniejach, Sinner postanowił skorzystać z niezwykłych rytuałów.

Sprawdzone metody przed dużymi meczami

Jannik Sinner podejdzie do półfinału z zaufaniem do swojej sprawdzonej receptury na sukces - makaron z sosem pomidorowym. To danie musi być perfekcyjnie przygotowane w nocy poprzedzającej mecz. Zgodnie z własnymi słowami, Sinner jest bardzo przekonany o działaniu tego talizmanu.

Długotrwała walka o przełamanie bariery ćwierćfinałów

Sinner nie ukrywa, że spotkanie z Djokoviciem będzie dużym wyzwaniem dla niego. W poprzednim roku włoski tenisista prowadził już w swoim pojedynku z Serbem wyżej wymienionymi setami, ale niestety oddał kontrolę nad meczem i przegrał kolejne partie zdecydowanie. Teraz Sinner jest pewniejszy siebie, bardziej doświadczony emocjonalnie i fizycznie - zdaje sobie sprawę, że jest zawodnikiem z pierwszej dziesiątki świata, który często staje jako faworyt turniejowy.

Niezwykle ważna siła mentalna

Sinning zdaje sobie sprawę, że półfinał nie będzie tylko pojedynkiem taktycznym. Musi utrzymać koncentrację przez cały mecz i nie poddawać się presji wyniku. Obecnie widzimy, jak Sinner rozwija się jako gracz i coraz częściej podejmuje instynktowne decyzje na korcie.

Ostateczne przygotowania do ważnego spotkania

Zanim przystąpi do rywalizacji z Djokoviciem, Jannik Sinner skorzysta także z dwudniowej przerwy w treningach, aby nabrać sił na ten trudny pojedynek. Jego plan jest prosty - dać z siebie wszystko, wiedząc, że musi przezwyciężyć samego siebie, by mógł pokonać jednego z najlepszych graczy w historii tenisa.

Półfinał pomiędzy Sinneem a Djokoviciem odbędzie się w piątek, a finał Wimbledonu zaplanowany jest na niedzielę. Czy Sinner zdoła przełamać swoją barierę ćwierćfinałów i pokonać Serba? Przekonamy się już wkrótce.

SportBC.com