Powrót do aktualnosci
Data: 12.07.2023, 16:24

Caroline Wozniacki - powrót na korty tenisowe po długiej przerwie

Była liderka światowego rankingu, Caroline Wozniacki, szykuje się do wznowienia kariery po blisko trzech latach przerwy. Zapowiedziała to w mediach społecznościowych, podkreślając swoje motywacje.

Tenis / Dania - 12 lipca 2023

Caroline Wozniacki - powrót na korty tenisowe po długiej przerwie

Po wielu treningach i przygotowaniach...

Caroline Wozniacki, była liderka światowego rankingu, od dłuższego czasu nie występowała w profesjonalnym tenisie. Jednak teraz duńska zawodniczka stwierdziła, że nadszedł czas powrotu na korty. Jej motywacje są bardzo klarowne - chce pokazać swoim dzieciom, że marzenia można spełniać bez względu na wiek i rolę w życiu.

Ciąża jako ważny etap przygotowań...

Podczas trwania ciąży, Caroline Wozniacki poświęciła dużo czasu na treningi i ćwiczenia. Mimo zaawansowanej ciąży, intensywnie pracowała nad utrzymaniem formy fizycznej. Jak sama twierdzi, regularne wizyty na korcie nie tylko sprawiły jej ogromną radość, ale także pozwoliły zachować dobrą dyspozycję i świetną technikę uderzeń.

Dzieci jako główna inspiracja...

Jednym z najważniejszych czynników, które napędzają Carolinę Wozniacki, jest pragnienie powrotu do wysokiej formy po urodzeniu dwójki dzieci - córki Olivii oraz syna Jamesa. To samo spotkało inne mamy grające w światowym tourze, takie jak Ukrainka Elina Svitolina, która z powodzeniem kontynuuje karierę tenisową po urodzeniu dziecka.

Powrót na wielkoszlemowych kortach...

Aby udowodnić swoją determinację i gotowość powrotu, Caroline Wozniacki otrzymała dziką kartę umożliwiającą start w nadchodzącym US Open. Turniej tenisowy, który od lat gromadzi najlepszych zawodników z całego świata, będzie doskonałą okazją dla duńskiej tenisistki, by udowodnić swoją klasę i powrócić na największe sportowe areny.

SportBC.com