Relacja z półfinału Wimbledonu

Tenis kobiecy / Białoruś - 12 lipca 2023

Aryna Sabalenka blisko detronizacji Igi Świątek - relacja z półfinału Wimbledonu

Aryna Sabalenka w wielkim stylu

Białorusinka Aryna Sabalenka imponuje swoją formą na kortach Wimbledonu. W półfinale turnieju zmierzyła się z amerykańską tenisistką Madison Keys, którą pokonała wynikiem 6:2, 6:4. Tym samym Sabalenka znajduje się już tylko krok od zdobycia pierwszego miejsca na światowej liście rankingowej, obecnie zajmowanego przez polską zawodniczkę, Igę Świątek.

Walka o pierwszeństwo

Tytuł liderki kobiecego tenisa przez ostatnie 67 tygodni należał do Igi Świątek. Jednak porażka Polki w meczu przeciwko Elinie Switolinie sprawiła, że Sabalenka ma realne szanse na detronizację swojej rywalki. Jedynym warunkiem było dotarcie Białorusinki do finału Wimbledonu, co staje się coraz bardziej prawdopodobne po jej zwycięstwie nad Keys.

Napięty mecz z Madison Keys

Spotkanie Sabalenki z Keys zapowiadało się emocjonująco, obie zawodniczki słyną z mocnego uderzenia i siły na korcie. Pierwszy set należał bezsprzecznie do Białorusinki, która przełamała serwis rywalki, wygrywając go wynikiem 6:2. W drugim secie Keys postanowiła zmienić taktykę, stosując rotowane podanie, które trudniej było skontrować Sabalenka. Amerykanka tymczasowo objęła prowadzenie, ale nie zdołała go utrzymać. Białorusinka odwróciła losy meczu, wygrywając jedenaście kolejnych punktów i kończąc spotkanie wynikiem 6:4.

Mecz o detronizację Świątek

W półfinale Sabalenka zmierzy się z Tunezyjką Ons Jabeur, która wyeliminowała obrończynię tytułu, Jelenę Rybakinę. Jednak tylko porażka Białorusinki w tym spotkaniu uchroni Igę Świątek przed utratą pierwszej pozycji na liście rankingowej WTA. Jeśli Sabalenka awansuje do finału Wimbledonu, będzie miała przewagę punktową nad Polką - 9365 punktów w stosunku do 9315.