Powrót do aktualnosci
Data: 12.07.2023, 17:09

Nowa kontrowersja w Tour de France

Kto i dlaczego sugeruje wycofanie się Wouta van Aerta z wyścigu?

Kolarstwo - 12 lipca 2023

Nowa kontrowersja w Tour de France

Plotka o wycofaniu się

Zamieszanie pojawiło się w nocy przed dzisiejszym etapem Tour de France. Zaczęły krążyć niepotwierdzone informacje o możliwości wcześniejszego opuszczenia wyścigu przez jednego z najważniejszych zawodników pelotonu - Wouta van Aerta.

Przyczyna domysłów

Skąd ta plotka? Najprawdopodobniej chodzi o fakt, że żona van Aerta jest w ciąży i spodziewają się rychłego przyjścia na świat potomka. To wystarczyło, aby niektórzy zaczęli spekulować o możliwości rezygnacji Belga z Tour de France, by móc towarzyszyć żonie podczas porodu.

Odpowiedź samego kolarza

Wout van Aert po wielu godzinach wyścigu dowiedział się o plotkach dotyczących jego rzekomego wycofania się z Tour de France. Zaskoczony tym faktem, natychmiast skontaktował się telefonicznie z żoną, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Po rozmowie z nią odciął się od wszelkich sugestii o swoim ewentualnym odejściu z trasy.

Zapytany o źródło tych informacji, van Aert przyznał, że nigdy wcześniej nie rozmawiał z osobą, która podała taką wiadomość. Wspomniał także o możliwości, że pewni inni zawodnicy mogą mieć interes w tym, żeby go widzieć poza wyścigiem.

Walka na trasie

Podczas dzisiejszego etapu Wout van Aert nie dał złapać się na fałszywych plotkach. Był bardzo aktywny i przez wiele kilometrów rywalizował z Mathieu van der Poelem, swoim długotrwałym rywalem. Niestety, wysiłek Belgii nie przyniósł zamierzonego efektu, a zwycięzcą etapu okazał się Pello Bilbao z zespołu Bahrain Victorious.

Mimo tego, Van Aert ma nadzieję kontynuować udział w Tour de France tak długo, jak to możliwe. Nie zapowiada żadnych zmian w swojej strategii ani braku zaangażowania.

Karmiotissa (Cyp) - Pruszkow (Pol)
Data: 12.07. 17:00
Typ: Under 2.5
Kurs: 2.49
Sport: soccer
Przewaga nad bukmacherem: 7.92%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com