Data: 12.07.2023, 17:16

Wielkie emocje na kortach Wimbledonu

Ciekawe pojedynki i niespodzianki w ćwierćfinałach turnieju

Tenis / Wielka Brytania - 12.07.2023, 17:16 Wielkie emocje na kortach Wimbledonu

Zemsta jest słodka. Obrończyni tytułu żegna się z Wimbledonem

Ons Jabuer przeszła do historii tegorocznego turnieju, pokonując w dramatycznym ćwierćfinale zawodniczkę numer trzy świata – Jelenę Rybakinę. Tunezyjka odzyskała chwałę po porażce w finałowym meczu poprzedniej edycji Wimbledonu. Jej zwycięstwo ma smak słodkiej zemsty.

Porywająca walka i triumf Tunezyjki

W ćwierćfinale doszło do niespodzianki, gdyż Jabeur zdołała przełamać opór wyżej notowanej przeciwniczki. Po wyrównanej pierwszej partii, w której górą była Rybakina, Tunezyjka pokazała swoje umiejętności i odrobiła straty w drugim secie.

Tunezyjka dominuje w trzecim secie

Decydujący set okazał się jednostronnym widowiskiem, gdzie nieprzerwanie rządziła znakomita forma Jabuer. Świetnie operowała piłkami i kontrolowała rywalizację na korcie centralnym, co pozwoliło jej zdobyć wynik 6:1.

Jabeur przeciwko Sabalenka w półfinale

Kolejnym wyzwaniem dla Jabuer będzie pojedynek z Aryną Sabalenką. Zwycięstwo Tunezyjki ochroni polską deblistkę, Igę Świątek przed utratą pozycji liderki rankingu. Spotkanie zapowiada się emocjonująco i wielbiciele tenisa z niecierpliwością czekają na decyzje zawodniczek.