Powrót do aktualnosci
Data: 12.07.2023, 17:16

Jasper Philipsen - Król sprintu Tour de France

Belgijski kolarz Jasper Philipsen wygrywa po raz czwarty etap na tegorocznym Tour de France.

Kolarstwo - 12 lipca 2023

Jasper Philipsen - Król sprintu Tour de France

Czwarte zwycięstwo i silna pozycja w klasyfikacji punktowej

Jasper Philipsen z drużyny Alpecin-Deceuninck kontynuuje swoją dominację w sprintach podczas tegorocznej edycji prestiżowego wyścigu Tour de France. Belg odniósł kolejne imponujące zwycięstwo w miejscowości Moulins, na jedenastym etapie wyścigu.

Philipsen jest niekwestionowanym królem sprintu na tegorocznym Tour de France, zdobywając już czwarte etapowe zwycięstwo i umacniając swoje miejsce na pierwszym miejscu w klasyfikacji punktowej. Na mecie w Moulins wyprzedził takich znakomitości jak Dylan Groenewegen z drużyny Jayco-AlUla oraz Phil Bauhaus z Bahrain-Victorious.

Kolejne wyzwania dla Philipsena

W klasyfikacji generalnej sytuacja się nie zmieniła, a Jonas Vingegaard z ekipy Jumbo-Visma nadal prowadzi przed Tadejem Pogacarem z UAE Team Emirates. Jasper Philipsen pozostaje skoncentrowany na kolejnych sprinterskich etapach i walce o koszulkę lidera punktowej. W rozmowie z Eurosportem po zwycięskim finiszu w Moulins podkreślił, że cały wyścig jeszcze przed nim i chce dojechać do Paryża jako zwycięzca tej prestiżowej koszulki.

Jasper Philipsen ma już na koncie 33. zwycięstwa w swojej profesjonalnej karierze i szóste na Tour de France. Belg triumfował wcześniej w takich miejscach jak Bajonne, Nogaro czy Bordeaux.

Podsumowanie etapu

Etap 11 między Clermont-Ferrand a Moulins był dość trudny dla sprinterów ze względu na chaos z formowaniem grup rozprowadzających finisze. Pomimo tego Jasper Philipsen pokazał doskonałą kondycję i umiejętność radzenia sobie nawet bez wsparcia swojego kolegi z drużyny Mathieu van der Poela. Belg świetnie wybrał pozycje i pewnie sięgnął po zwycięstwo.

Karmiotissa (Cyp) - Pruszkow (Pol)
Data: 12.07. 17:00
Typ: Under 2.5
Kurs: 2.49
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 7.92%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com