Powrót do aktualnosci
Data: 13.07.2023, 10:18

Barcelona zmierzy się z Tottenhamem w walce o Puchar Gampera

Piłkarze Barcelony już szykują się do walki o towarzyskie trofeum

Piłkarze FC Barcelona poznali rywala, z którym zmierzą się w corocznym turnieju o Puchar Gampera. Tegoroczna edycja tego wydarzenia poświęconego pamięci założyciela klubu odbędzie się 8 sierpnia i będzie miała szczególny wymiar ze względu na obecność drużyny angielskiego klubu Tottenham Hotspur.

Barcelona zmierzy się z Tottenhamem w walce o Puchar Gampera

Historia Pucharu Gampera

Puchar Gampera to coroczne wydarzenie organizowane przez FC Barcelona upamiętniające postać Joan Gampera - szwajcarskiego piłkarza, a następnie prezydenta klubu. Pierwsza edycja miała miejsce w 1966 roku.

Wielkie wyzwanie dla Barcelony

Mecz o Puchar Gampera to ważne wydarzenie dla każdego kibica Dumy Katalonii, ale również okazja do sprawdzenia formy drużyny przed rozpoczęciem sezonu Primera Division. W tym roku Barcelona zmierzy się z drużyną Tottenham Hotspur, która zajęła ósme miejsce w ubiegłym sezonie Premier League.

Spotkanie odbędzie się 8 sierpnia na Stadionie Olimpijskim Montjuic. Będzie to znakomita okazja do obserwowania pojedynku dwóch świetnych napastników - Roberta Lewandowskiego i Harry'ego Kane'a.

Próba generalna przed startem Primera Division

Mecz z Tottenhamem będzie ważną próbą dla ekipy FC Barcelona przed oficjalnym startem sezonu Primera Division. Jej inauguracyjnym rywalem w lidze będzie drużyna Getafe, a mecz odbędzie się 13 sierpnia.

Międzynarodowe tournee Barcelony

Przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych Barcelona pojadzie na międzynarodowe tournee po Stanach Zjednoczonych. Planowane są mecze towarzyskie z takimi klubami jak Juventus, Arsenal, Real Madryt i AC Milan.

Magpies (Gib) - Dundalk (Irl)
Data: 13.07. 18:00
Typ: 1X
Kurs: 2.46
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 11.13%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com