Powrót do aktualnosci
Data: 13.07.2023, 10:18

Kibice z telefonami - zagrożenie dla kolarzy

Wciąż poważnym zagrożeniem na sprinterskich finiszach są wyciągnięte w stronę zawodników ręce z telefonami

Kolarstwo - 13 lipca 2023

Kibice z telefonami - zagrożenie dla kolarzy

Prawdziwa plaga

To prawdziwa plaga. Kibice z telefonami nadal stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa kolarzy.

Niebezpieczne sytuacje

Nie pomagają prośby i apele, do wyobraźni nie przemawia coraz dłuższa lista niebezpiecznych zdarzeń, kończących się czasem kontuzjami kolarzy.

Rozbudzone emocje

Wciąż poważnym zagrożeniem na sprinterskich finiszach są wyciągnięte w stronę zawodników ręce z telefonami. Na finiszu 11. etapu Tour de France bliskiego spotkania ze smartfonem doświadczył Jordi Meeus (BORA-hansgrohe).

Powikłane skutki

Tour de France od startu do mety na żywo w Eurosporcie i w Eurosporcie Extra w Playerze Meeus jechał z prędkością blisko 70 km/h, gdy uderzył ramieniem w wysuniętą w stronę finiszujących kolarzy dłoń z telefonem.

Zasady bezpieczeństwa

Kolarze apelują do kibiców, aby nie wyciągali rąk z telefonami w trakcie finiszów. Niestety, nie wszyscy to przestrzegają, co prowadzi do poważnych zagrożeń dla zawodników.

Głowa pełna obaw

Najnowsza historia kolarstwa zna przypadki, gdy rozpędzeni zawodnicy byli trafiani smartfonami w głowę, jak choćby Fabio Jakobsen (Soudal - Quick Step) podczas wyścigu Vuelta San Juan na początku sezonu.

Niezwykle groźne skutki

Uderzenie w jakiś przedmiot przy prędkościach bliskich 70 km/h może mieć tragiczne konsekwencje. Kolarze ryzykują utratę równowagi oraz ciężkie obrażenia ciała.

Ostatnie uniknięcie tragedii

Podobnej sytuacji w środę uniknęli kolarze ekipy Lidl-Trek, którym z ostatniej chwili ręce zostały cofnięte sprzed twarzy.

Bezpieczna alternatywa

Kibice mogą cieszyć się widowiskowymi sprintami bez ryzyka dla zawodników, obserwując wyścigi na żywo lub za pośrednictwem telewizji.

Trasa pełna wyzwań

Pięć górskich premii II i III kategorii oraz liczne podjazdy czekają na kolarzy na etapie z Roanne do Belleville-en-Beaujolais.

Ostatnia szansa na sukces

Kolarze sprinterscy będą mieć jeszcze jedną okazję do walki o etapowy triumf w czwartek.

Magpies (Gib) - Dundalk (Irl)
Data: 13.07. 18:00
Typ: 1X
Kurs: 2.46
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 11.13%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com