Powrót do aktualnosci
Data: 13.07.2023, 10:18

Młody polski tenisista w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju

Polski zawodnik, Tomasz Berkieta, awansował do ćwierćfinału juniorskiego Wimbledonu po imponujących występach. Berkieta ma szansę na osiągnięcie podobnych sukcesów jak Iga Świątek czy siostry Radwańskie.

Tenis / Polska - 13.07.2023

Młody polski tenisista w ćwierćfinale wielkoszlemowego turnieju

Młody Polak pokonał trudnego rywala

Tomasz Berkieta pokonał Meksykanina Rodrigo Pacheco-Mendeza w 1/8 finału juniorskiego Wimbledonu. Po trudnej walce, Berkieta odwrócił wynik meczu i zameldował się w ćwierćfinale turnieju.

Impresjonująca passa Polaka

Berkieta nie tylko pokonał Pacheco-Mendeza, ale także wygrał swoje wcześniejsze mecze w turnieju. Odnosił sukcesy przeciwko Brytyjczykowi Phoenixowi Weira oraz Amerykaninowi Kyle'owi Kangowi.

Ciekawe perspektywy przed Polskim zawodnikiem

Ambitny polski tenisista nadal ma szansę na więcej. Wraz z partnerem - brytyjskim zawodnikiem Henrym Searlem, zdobył kolejny triumf w grze podwójnej, co całkowicie utwierdza go w czuwaniu na dobrym miejscu w rankingu.

Artykuł zaczerpnięto za: PAP (po/łup)

Tradycje turnieju, wielcy zwycięzcy

Wielkoszlemowy turniej Wimbledon cieszy się ogromną renomą na całym świecie. W przeszłości triumfowali w nim tacy słynni tenisiści jak Bjoern Borg, Ivan Lendl czy Roger Federer. Również Polacy mieli swoją reprezentację na podium - Agnieszka i Urszula Radwańskie oraz Iga Świątek.

Magpies (Gib) - Dundalk (Irl)
Data: 13.07. 18:00
Typ: 1X
Kurs: 2.46
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 11.13%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com