Data: 13.07.2023, 10:18

Sensacyjny awans Alcaraza do półfinału

Carlos Alcaraz pokonuje Holgera Rune'a i zasłużenie awansuje do półfinału turnieju

Tenis / Hiszpania - 13.07.2023

Niespodziewany triumf młodego talentu

Carlos Alcaraz sprawił prawdziwą sensację na kortach podczas czwartkowego ćwierćfinału turnieju, gdzie spotkał się z utytułowanym zawodnikiem Holgerem Rune'em. Hiszpan w trzech setach udanie pokonał Norwega (7:6, 6:4, 6:4) i znalazł się w półfinale.

Wyrównane zmagania na korcie

Początek meczu nie zapowiadał tak emocjonujących momentów jak te, które mieliśmy okazję obserwować później. Zarówno Alcaraz, jak i Rune utrzymywali swoje serwisy, co doprowadziło do rozstrzygającego tie-breaka w pierwszym secie.

Tam to Hiszpan pokazał klasę, zdobywając dwa minibreaki i wygrając 7-3. W drugim secie również dochodziło do wyrównanych wymian, jednak w dziewiątym gemie Alcaraz był skuteczniejszy podczas break pointa. Wykorzystał swoją szansę i pozwolił sobie na odrobinę większą przewagę, zwyciężając seta 6:4.

Brawura młodego mistrza

Holger Rune musiał stawić czoła bezpośredniemu spadkowi z wynikiem dwóch setów straty. Niestety dla Norwega, Alcaraz był w niesamowitej formie i nie dał mu żadnych szans. Hiszpan skutecznie bronił swoje podanie, a gdy przełamał na 3:2 w trzecim secie, było już tylko pytaniem czasu, kiedy zwycięży.

Decydujący gem był naprawdę emocjonujący, ale to Alcaraz miał ostatnie słowo. Wykorzystał trzecią piłkę meczową i pokonał Norwega, zapewniając sobie awans do półfinału turnieju.

W kolejnym etapie rozgrywek Carlos Alcaraz zmierzy się z Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem, który po ciężkim boju wyeliminował Amerykanina Christophera Eubanksa.