Powrót do aktualnosci
Data: 13.07.2023, 10:18

Drużynowy Puchar Świata Wrocław 2023

Za nami ogłoszenie szerokich składów reprezentacji na Drużynowy Puchar Świata we Wrocławiu. Polska, jako jeden z głównych faworytów do złota, jest gotowa do rywalizacji.

Drużynowy Puchar Świata Wrocław 2023 - Data: 13.07.2023

Drużynowy Puchar Świata Wrocław 2023

Szerokie kadry polskiej i zagranicznych drużyn

W środę podano szerokie składy reprezentacji, które wezmą udział w tegorocznym Drużynowym Pucharze Świata we Wrocławiu (25-29 lipca). Na czele Biało-Czerwonych stanął lider klasyfikacji generalnej SGP 2023 i trzykrotny indywidualny mistrz świata Bartosz Zmarzlik.

Zasady nowej edycji Drużynowego Pucharu Świata

Drużynowy Puchar Świata odbędzie się w tym roku po raz pierwszy od sześciu lat. W ostatnim czasie Międzynarodowa Federacja Motocyklowa preferowała parowy format Speedway of Nations, a DPŚ ma być rozgrywany co trzy lata. Tegoroczna edycja odbędzie się pod koniec lipca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Rywalizujące drużyny i ich składy

Do rywalizacji przystąpi dziewięć zespołów: Polacy, Brytyjczycy, Szwedzi, Czesi, Niemcy, Australijczycy, Duńczycy, Finowie oraz Francuzi. W polskiej drużynie menadżer Rafał Dobrucki dokona finałowej selekcji z grona: Zmarzlik, Mateusz Cierniak, Maksym Drabik, Patryk Dudek, Maciej Janowski, Janusz Kołodziej, Dominik Kubera, Piotr Pawlicki, Przemysław Pawlicki oraz Szymon Woźniak.

Faworyci do zdobycia złota

Biało-Czerwoni z pewnością będą stawiani w roli głównych faworytów do złota, ale zagrozić może im kilka innych ekip. Mowa chociażby o Brytyjczykach (Tai Woffinden, Robert Lambert, Dan Bewley), Australijczykach (Jason Doyle, Max Fricke, Chris Holder, Jack Holder) czy Duńczykach (Leon Madsen, Mikkel Michelsen, Anders Thomsen, Nicki Pedersen).

Format rozgrywek i transmisje telewizyjne

Drużynowy Puchar Świata składać się będzie z dwóch półfinałów (25 i 26 lipca), w których rywalizować będą ekipy narodowe. Zwycięzcy awansują do wielkiego finału, a zespoły z drugich i trzecich miejsc wezmą udział w barażu. Tylko triumfator barażu dołączy do decydującej rozgrywki w dniu 29 lipca, gdzie zmierzy się z gospodarzami - Polakami. Transmisje ze wszystkich etapów DPŚ możesz śledzić na kanale Eurosport Extra oraz platformie Player.

Magpies (Gib) - Dundalk (Irl)
Data: 13.07. 18:00
Typ: 1X
Kurs: 2.46
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 11.13%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com