Powrót do aktualnosci
Data: 13.07.2023, 11:6

Historyczny sukces polskich siatkarek

Reprezentantki Polski awansowały do najlepszej czwórki Ligi Narodów

Polskie siatkarki przeszły do historii. W środowym ćwierćfinale Ligi Narodów pokonały Niemki 3:1 i po raz pierwszy w historii awansowały do najlepszej czwórki tej imprezy.

Historyczny sukces polskich siatkarek

Emocjonujący mecz z Niemkami

Siatkarki reprezentacji Polski dokonały wielkiej rzeczy. Podopieczne trenera Stefano Lavariniego w meczu o półfinał w amerykańskim Arlington pokonały Niemki 3:1 (25:12, 21:25, 25:21, 26:24) i wciąż liczą się w walce o zwycięstwo w Lidze Narodów.

Najlepszy występ Polski w historii Ligi Narodów

Reprezentacja Polski osiągnęła niesamowity sukces. W istniejących od 2018 roku rozgrywkach nigdy wcześniej Polki nie dotarły do najlepszej czwórki. Tylko dwukrotnie udało im się awansować do fazy finałowej. W 2019 roku ukończyły rywalizację na miejscu piątym.

Polska siatkówka na przestrzeni lat

Sukces polskich siatkarek to wydarzenie długotrwającego procesu. Przez lata Polska zdobywała medale mistrzostw Europy. Ostatni raz brąz został wywalczony w 2009 roku. Jednak na arenie międzynarodowej sukcesy były mniej spektakularne.

Walka o półfinał Ligi Narodów

Polki będą rywalizować z Brazylią lub Chinami. Decydujący mecz zaplanowany jest na sobotę. Zwycięzca tego spotkania awansuje do finału, gdzie będzie walczyć o tytuł mistrza.

}
Magpies (Gib) - Dundalk (Irl)
Data: 13.07. 18:00
Typ: Home 0.5
Kurs: 2.11
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 9.35%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com