Powrót do aktualnosci
Data: 13.07.2023, 11:31

Kaczka QuackEnroe - Niezastąpiony skrzydlaty asystent w prognozowaniu pogody

Poznajcie niezwykłą kaczkę o imieniu John QuackEnroe, która pomaga podejmować decyzje dotyczące przerw w grze podczas zawodów Wimbledon.

Wimbledon - 13 lipca 2023

Kaczka QuackEnroe - Niezastąpiony skrzydlaty asystent w prognozowaniu pogody

Na terenie prestiżowego turnieju Wimbledon, gdzie sportowa rywalizacja miesza się z pięknem natury, znaleźć można również nietuzinkowe rozwiązania technologiczne. Jednym z nich jest John QuackEnroe, żartobliwie nazwana gumowa kaczka pływająca, która odgrywa niezwykle ważną rolę w prognozowaniu pogody i podejmowaniu decyzji o przerwaniu gry.

Radar meteo versus Kaczka QuackEnroe

W Wimbledonie stacja pogodowa wyposażona w innowacyjny radar wart miliony funtów stale monitoruje chmury i dostarcza meteorologom szczegółowe dane dotyczące stanu atmosferycznego. Sędziowie turnieju otrzymują więc precyzyjne informacje służące do podejmowania kluczowych decyzji zwiazanych z przerwaniami meczy.

Aczkolwiek zdarza się, że sędziowie mają wątpliwości co do wiarygodności dostarczonych im prognoz, dlatego też korzystają ze wsparcia nietuzinkowego asystenta - Johna QuackEnroe. Ta sympatyczna kaczuszka może być powodem uśmiechu wielu widzów, ale jej rola jest istotna dla prawidłowego przebiegu rozgrywek.

Kaczka obserwująca deszcz?

John QuackEnroe niekoniecznie jest dokładnym miernikiem opadów atmosferycznych, lecz jego zachowanie w misce z wodą dostarcza meteorologom cennych informacji na temat intensywności deszczu. Jak tłumaczą eksperci, różne rodzaje kropelek mają różną wielkość i wpływają na nasycenie kortu trawą.

Dlatego też sędziowie korzystając ze swojego doświadczenia oraz analizy obrazu stylu rozprysków Johna QuackEnroe, mogą jeszcze dokładniej ocenić przyszłą kondycję kortu, co jest niezwykle istotne podczas tego prestiżowego turnieju. Wynik tenisowego starcia często decyduje właśnie stan nawierzchni boiska.

Magpies (Gib) - Dundalk (Irl)
Data: 13.07. 18:00
Typ: Home 0.5
Kurs: 2.11
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 9.35%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com