Powrót do aktualnosci
Data: 13.07.2023, 11:41

Fabio Jakobsen wycofuje się z Tour de France

Jeden z najlepszych sprinterów podjął decyzję o opuszczeniu Wielkiej Pętli po tragicznej kraksie

Sprinter mistrz Europy i triumfator jednego z ubiegłorocznych etapów Tour de France, Fabio Jakobsen (Soudal Quick-Step), nie weźmie udziału w dalszej rywalizacji francuskiego wyścigu kolarskiego. Decyzję tę ogłosił w czwartek, a powodem jest ciążąca na nim kontuzja.

Fabio Jakobsen wycofuje się z Tour de France

Decyzja o rezygnacji

Po tragicznej kraksie na 4. etapie Tour de France oraz wielu dyskusjach wewnątrz zespołu, Fabio Jakobsen postanowił przerwać swoją przygodę z tegoroczną edycją. Wygląda na to, że nie będzie możliwe dla niego dotarcie do mety w Paryżu. Jego rany nie goją się tak, jakbyśmy tego oczekiwali, a siły nie powracają.

Powrót po tragicznym wypadku

Pamiętamy wszyscy przerażający wypadek Jakobsena podczas Tour de Pologne 2020 w Katowicach. Zepchnięty przez Dylana Groenewegena na barierki, sprinter odniósł poważne obrażenia i był bliski śmierci. Dopiero miesiące później wrócił do rywalizacji, ale kontuzje nadal mu dokuczają.

Dalsze etapy Tour de France

12. etap Tour de France to mocno pagórkowate zestawienie. Na trasie znajdą się pięć górskich premii, z których trzy będą należeć do 3. kategorii, a dwie do 2. kategorii. Ostatnie 20 km będzie niemal płaskie. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 13:05 czasu lokalnego.

Magpies (Gib) - Dundalk (Irl)
Data: 13.07. 18:00
Typ: Home 0.5
Kurs: 2.11
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 9.35%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com