Powrót do aktualnosci
Data: 13.07.2023, 12:32

Oferta z Arabii Saudyjskiej dla Piotra Zielińskiego

Polski pomocnik kusiła oferta Al-Hilal

Piłka nożna / Polska - 13.07.2023, 12:32

Oferta z Arabii Saudyjskiej dla Piotra Zielińskiego

Powód związany z incydentem sprzed kilku tygodni

Włoskie media donoszą, że polski pomocnik, Piotr Zieliński, chce odejść z klubu Napoli po zaproponowanej mu "astronomicznej" ofercie przez klub Al-Hilal z Arabii Saudyjskiej. Według informacji, jeden z głównych powodów tej decyzji jest związany z poważnym incydentem, który miał miejsce kilka tygodni temu. Włamywacze wtargnęli do domu piłkarza na przedmieściach Neapolu i za pomocą materiałów wybuchowych wysadzili sejf. Swoją rolę w decyzji Zielińskiego odegrała także żona polskiego zawodnika, która przestraszyła się złodziei - informują włoskie portale.

Oferta około 35 milionów euro dla Zielińskiego

Według dziennika "Tuttosport", to właśnie incydent sprzed kilku tygodni sprawił, że Piotr Zieliński jest skłonny opuścić Napoli i podpisać trzyletni kontrakt wart około 35 milionów euro z klubem Al-Hilal. Roczne wynagrodzenie polskiego piłkarza miałoby wynosić 12 milionów euro, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu do obecnych zarobków (około 3,5 miliona euro rocznie). Polak ma być "przekonany" do pomysłu przenosin do najbardziej utytułowanego klubu saudyjskiego, mającego swoją siedzibę w stolicy kraju, Rijadzie - dodaje włoska prasa.

Zainteresowanie innych klubów i rywalizacja z wielkimi gwiazdami

Nie tylko Al-Hilal jest zainteresowany polskim pomocnikiem. Media informują, że również Lazio wyraziło chęć pozyskania Zielińskiego. Decyzja napastnika zapadnie w najbliższych tygodniach. Jeśli skrzydłowy postanowi dołączyć do drużyny z Arabii Saudyjskiej, będzie miał okazję rywalizować w tamtejszej lidze przeciwko takim piłkarzom jak Cristiano Ronaldo, Karim Benzema, N'Golo Kante, Marcelo Brozović oraz spotkać swoich byłych kolegów klubowych - Kalidou Koulibaly'ego i Davida Ospinę. Oferowana kwota za Zielińskiego jest tak atrakcyjna, że przedstawiciele Napoli obawiają się utraty polskiego zawodnika i poszukują jego potencjalnego następcy na rynku transferowym - podsumowują włoskie media sportowe.

Haka (Fin) - Crusaders (Nir)
Data: 13.07. 18:00
Typ: X2
Kurs: 2.22
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 6.34%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com