Powrót do aktualnosci
Data: 13.07.2023, 14:39

Dele Alli: walka z uzależnieniem, traumami i drogą do odzyskania kontroli nad swoim życiem

Dele Alli opowiada o swojej trudnej drodze do wyzdrowienia oraz pokonywaniu osobistych problemów.

piłka nożna - 13.07.2023, 14:39

Dele Alli: walka z uzależnieniem, traumami i drogą do odzyskania kontroli nad swoim życiem

Uzależnienie od tabletek nasennych

Dele Alli otworzył się na temat swojego walki z uzależnieniem od tabletek nasennych. Jako znany piłkarz futbolu, Alli podkreślił, że problem ten nie dotyczy tylko jego, ale jest powszechny w światku sportowym. W kontekście swojego uzależnienia Alli podjęł decyzje o udaniu się do profesjonalnego ośrodka pomocy zdrowia psychicznego.

Trudne dzieciństwo i dręczące traumy

W wywiadzie Dele Alli nie tylko porusza temat swojego uzależnienia, ale także opowiada o traumatycznych przeżyciach związanych z jego trudnym dzieciństwem. W wieku sześciu lat doświadczył molestowania seksualnego przez przyjaciółkę matki oraz borykał się z alkoholizmem rodzicielskim. Mimo tych trudności, Alli znalazł swoją drogę na boisku futbolowym dzięki niesamowitej rodzinie zastępczej, która go adoptowała, dając mu nowe szanse i wsparcie.

Walka o odzyskanie kontroli nad życiem

Dele Alli szczegółowo opisał swoje myśli samobójcze, które pojawiły się w trudnym momencie jego kariery. Mimo sukcesów i pozycji jako piłkarza na najwyższym poziomie, Alli czuł się uwięziony w złych nawykach i sytuacjach, które go raniły emocjonalnie. Jednak dzięki wsparciu osób z branży sportowej oraz decyzjom podjętym przez samego siebie, Dele powoli odzyskuje kontrolę nad swoim życiem i pracuje nad swoim zdrowiem psychicznym.

Ogólne wsparcie dla innych osób

Publiczna deklaracja Dele Alliego dotycząca walki z uzależnieniem i traumami spotkała się z szerokim wsparciem od kolegów z drużyny, trenerów oraz fanów. Jego otwartość i odwaga w mówieniu o tak trudnych tematach stanowi inspirację dla innych osób borykających się z podobnymi problemami. Alli zachęca do rozmowy na ten temat oraz przypomina o dostępnych profesjonalnych organizacjach udzielających pomocy.

Zakończenie

Wywiad Dele Alliego był jedną z najważniejszych i najbardziej emocjonalnych rozmów w historii sportowych wywiadów. Jego szczerość i determinacja w walce z osobistymi demonami stanowi przykład odwagi dla wielu ludzi. Przez swoje doświadczenia Dele Alli pokazuje, że każdy ma prawo do walki o lepsze zdrowie psychiczne i spełnienie życiowe. Jeśli sam/a potrzebujesz pomocy lub wsparcia, nie wahaj się skorzystać z profesjonalnej pomocy dostępnej w Twojej okolicy.

Ham-Kam - Bodo/Glimt
Data: 13.07. 18:00
Typ: Home 1.5
Kurs: 1.67
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 4.73%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com