Powrót do aktualnosci
Data: 13.07.2023, 15:39

Problemy finansowe klubu Cristiano Ronaldo

Portugalczyk Cristiano Ronaldo znalazł się w trudnej sytuacji związanej z długami klubu, w którym obecnie występuje. Te problemy mają wpływ na rejestrowanie nowych piłkarzy przez drużynę.

Piłka Nożna - 13.07.2023, 15:39 - Problemy finansowe klubu Cristiano Ronaldo

Długi klubu Al-Nassr powodują problemy

Klub Al-Nassr nie może obecnie rejestrować nowych graczy z powodu zaległych długów, potwierdził rzecznik FIFA Agencji Reutera. Sytuacja ta dotyczy zarówno obecnych piłkarzy jak i potencjalnych transferów. Władze klubu muszą uregulować swoje zobowiązania wobec wierzycieli, aby zakaz mógł zostać zniesiony.

Wartość kontraktu Ronaldo nie ma wpływu na problemy finansowe

Dług Al-Nassr nie jest bezpośrednio powiązany z pozyskaniem Cristiano Ronaldo, którego roczne wynagrodzenie szacowane jest na około 200 milionów euro. Niemniej jednak, międzynarodowa gwiazda może odczuć skutki tych problemów, jeśli chodzi o rejestrację nowych zawodników. Mimo to, nie ustalono jeszcze, czy zakaz będzie mieć wpływ na możliwość występu Marcelo Brozovicia, który niedawno dołączył do drużyny z Interu Mediolan.

Zakup Musy z Leicester City pogorszył sytuację klubu

Sprawa długów Al-Nassr sięga roku 2018, a związana jest z transferem napastnika Ahmeda Musy z Leicester City. FIFA wcześniej orzekła zugzwang na korzyść angielskiego klubu i należyte uregulowanie równowartości 460 tysięcy euro. Dopiero po potwierdzeniu spłaty tej kwoty zakaz rejestracji zostanie odwołany.

Saudijska liga przyciągnęła wielu znanych graczy

Mimo problemów finansowych, saudyjska ekstraklasa pozostaje atrakcyjnym miejscem dla piłkarzy i trenerów z Europy dzięki wysokim zarobkom oraz możliwościom rozwoju sportowego. W Al-Nassr występują również inni międzynarodowi zawodnicy tacy jak David Ospina, Luiz Gustavo czy Gonzalo Martinez. Również inne kluby w kraju mają w swoich szeregach gwiazdy światowego formatu, takie jak Karim Benzema, N'Golo Kante, Ruben Neves czy Edouard Mendy.

Sivasspor (Tur) - Istanbulspor AS (Tur)
Data: 13.07. 15:00
Typ: Home
Kurs: 1.84
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 8.75%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com