Data: 13.07.2023, 18:45

Ons Jabeur pokonuje Arynę Sabalenkę w półfinale Wimbledonu

Ons Jabeur (6.) po fantastycznym meczu pokonała rozstawioną z numerem drugim Białorusinkę Arynę Sabalenkę 6:7(5), 6:4, 6:3 w półfinale wielkoszlemowego Wimbledonu.

Tenis - Wimbledon 2023 | 13.07.2023, 18:45

Ons Jabeur pokonuje Aryną Sabalenkę w półfinale Wimbledonu

Rewanż dla Jabeur!

Podczas emocjonującego spotkania na kortach Wimbledonu, Tunezyjka Ons Jabeur pokonała występującą pod numerem drugim Białorusinkę Arynę Sabalenkę w trzech zaciętych setach.

Zwycięstwo po wielu zwrotach akcji

Pierwszy set był niezwykle wyrównany. Oba zawodniczki prezentowały kapitalną grę, a decyzję o jego wyniku przyniósł tie-break. Jednak to Jabeur wykorzystała swoje szanse i triumfowała 7-5.

Decydujący przełom w drugim secie

Rywaliście udało się zdobyć ważnego breaka, który zadecydował o losach seta. Sabalenka atakowała mocno, ale nie było jej dane odwrócić sytuacji na korzyść. Jabeur kontynuując dobrą passę, zwyciężyła ten etap spotkania 6:4.

Mecz zakończył dramatyczny trzeci set

Ostatnia partia również dostarczyła wielu emocji. Zarówno Jabeur, jak i Sabalenka walczyły o zwycięstwo. Ostatecznie to Tunezyjka była skuteczniejsza, odnosząc zwycięstwo 6:3 i zapewniając sobie miejsce w finale Wimbledonu.