Data: 13.07.2023, 18:55

Aryna Sabalenka liderką rankingu WTA - Polka nadal na szczycie

Aryna Sabalenka prowadziła już 4:2 w drugim secie półfinału z Ons Jabeur i wydawało się, że tylko kwestią minut jest, gdy wygra cały mecz. Oznaczałoby to nie tylko awans do finału Wimbledonu, ale również pierwsze miejsce w rankingu WTA. Białorusinka zdetronizowałaby Igę Świątek.

Tenis / Polska - Data: 13.07.2023, 18:55

Wyrównana walka na korcie Wimbledonu

Aryna Sabalenka prowadziła już 4:2 w drugim secie półfinału z Ons Jabeur i wydawało się, że tylko kwestią minut jest, gdy wygra cały mecz.

Polka pozostaje na szczycie rankingu WTA

Mimo porażki w półfinale, Iga Świątek utrzymuje swoje pierwsze miejsce w rankingu WTA po turnieju na londyńskich kortach.

Szansa dla Aryny Sabalenki

Aryna Sabalenka miała szansę na zdobycie pierwszego miejsca w rankingu WTA, gdyby awansowała do finału Wimbledonu.

Polka dominuje od dłuższego czasu

Iga Świątek jest niekwestionowaną liderką rankingu WTA. Jako Polka ma na swoim koncie wiele wielkoszlemowych triumfów i utrzymuje się na szczycie od kwietnia 2022 roku.

Sukcesy Aryny Sabalenki w sezonie 2023

Mimo braku awansu do finału Wimbledonu, Aryna Sabalenka może być dumna ze swoich osiągnięć w tym sezonie. Wygrała Australian Open i nadal utrzymuje się na wysokiej pozycji w rankingu WTA.