Powrót do aktualnosci
Data: 13.07.2023, 19:10

Sukces Hiszpana na 12. etapie Tour de France

Ion Izagirre z drużyny Cofidis zwycięzcą etapu wyścigu

Kolarstwo - 13 lipca 2023

Sukces Hiszpana na 12. etapie Tour de France

Piękna ucieczka i solowy rajd

Ion Izagirre, zawodnik ekipy Cofidis, odniósł spektakularne zwycięstwo na 12. etapie prestiżowego wyścigu kolarskiego Tour de France. Odcinek ten prowadził z Roanne do Belleville-en-Beaujolais i liczył 168,8 kilometra.

Izagirre był jednym z uczestników ucieczki, która wykrystalizowała się na początku etapu. Na około 30 kilometrów przed metą postanowił zaatakować i kontynuować jazdę samotnie.

Nieugięty Hiszpan

Hiszpan szybko zbudował znaczną przewagę nad grupą pościgową i konsekwentnie powiększał swoje prowadzenie aż do mety. Zawodnik Cofidis odniósł już drugie zwycięstwo etapowe w Wielkiej Pętli - poprzednie miało miejsce w 2016 roku.

Izagirre jest także drugim Hiszpanem, który wygrywa odcinek podczas tegorocznej edycji Tour de France. Jego kolega z drużyny Cofidis, Pello Bilbao, triumfował we wtorek. Obydwaj kolarze są częścią mocnego składu hiszpańskiego teamu.

Klasyfikacje po 12. etapie

W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Duńczyk Jonas Vingegaard z grupy Jumbo-Visma. Ma on przewagę 17 sekund nad drugim Słoweńcem Tadejem Pogaczarem (UAE Team Emirates). Trzecie miejsce zajmuje Australijczyk Jai Hindley, tracący już do lidera 2 minuty i 40 sekundy.

Na kolejne zwycięstwo Hiszpanów w wyścigu trzeba było czekać od wtorku, kiedy triumfował Bilbao. Zwycięstwa te są wielkim sukcesem dla drużyny Cofidis oraz hiszpańskiego kolarstwa jako całości.

Gzira (Mlt) - Glentoran (Nir)
Data: 13.07. 19:00
Typ: X2
Kurs: 1.62
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 3.12%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com