Porażka Juventusu Turyn w trudnym meczu przeciwko Udinese

Krótki opis o porażce Juventusu Turyn w meczu przeciwko Udinese

Piłka nożna / 2024-02-13 8:29:21

Niezwykle trudne starcie

W trudnym meczu przeciwko Udinese, drużyna Juventusu Turyn doznała szóstego porażki w tej sezonie Serie A. Jedyny gol na Allianz Stadium padł w 25. minucie, kiedy Lautaro Gianetti skutecznie wykorzystał sytuację po nieudanej interwencji Alex Sandro, obrońcy Juve. Trzeba przyznać, że Wojciech Szczęsny nie miał zbyt wiele szans, aby obronić strzał rywala.

Brak Dusana Vlahovica w składzie

Warto podkreślić, że zespół mistrzów Włoch nie miał łatwego zadania w tym meczu, gdyż do gry nie był dostępny Dusan Vlahovic z powodu kontuzji. Arkadiusz Milik otrzymał szansę od pierwszej minuty, po powrocie na boisko po dwumeczowej czerwonej kartce. Polak był bardzo aktywny i polował na gola przez całe spotkanie. Choć udało mu się wprowadzić piłkę do siatki w 60. minucie, sędzia bramki nie uznał tego gola. Chwilę wcześniej piłka, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Federico Chiesy, minęła całą linię końcową boiska.

Komentarz trenera Juventusu

Po meczu trener Juventusu, Massimiliano Allegri, skomentował, że jego zespół miał dobrą pierwszą połowę, ale niestety nie był w stanie wykorzystać swoich szans. Dodatkowo stracili bramkę, co było bardzo niefortunne. Allegri zauważył również, że zespół miał trudności z wypracowaniem sytuacji w drugiej połowie. To była już trzecia kolejna porażka Juve, po remisie u siebie z Empoli i porażce z Interem w Mediolanie.

Rehabilitacja w meczu z Hellas Veroną

Niemniej jednak, Allegri podkreślił, że nie ma czasu na narzekanie, a zespół musi zresetować się i skoncentrować na zdobywaniu punktów. Ich celem jest awans do Ligi Mistrzów. Nadarza się kolejna okazja do rehabilitacji już w sobotę w meczu wyjazdowym przeciwko Hellas Veronie.

Inne wyniki 24. kolejki Serie A

Warto także przyjrzeć się pozostałym wynikom 24. kolejki Serie A. W piątek Empoli pokonało Salernitanę 3:1, a w sobotę Lazio wygrało z Cagliari 3:1, Inter zdobył cztery gole i pokonał Romę 4:2, natomiast Sassuolo zremisowało z Torino 1:1. Natomiast w niedzielę Fiorentina wygrała z Frosinone 5:1, Bologna pokonała Lecce 4:0, a Monza zremisowała 0:0 z Veroną. W spotkaniu Genoa - Atalanta Bergamo, goście wygrali 4:1, natomiast AC Milan pokonał Napoli 1:0. Poniedziałek nie przyniósł szczęścia Juve, które przegrało 0:1 z Udinese.

Zmiany w tabeli Serie A

Po tych wynikach tabela Serie A uległa zmianie. Inter Mediolan utrzymuje się na pierwszym miejscu z przewagą siedmiu punktów nad Juventusem. Dopiero na trzeciej pozycji znajduje się Roma, a czwarte miejsce zajmuje AC Milan. Przegrana Juve spowodowała, że walka o mistrzostwo staje się coraz bardziej emocjonująca.

Przewaga nad bukmacherem: 2.06%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

1. Kiedy odbył się mecz Juventusu Turyn?

Mecz Juventusu Turyn odbył się w niedzielę.

2. Kto strzelił jedynego gola w meczu?

W meczu Lautaro Gianetti skutecznie wykorzystał sytuację po nieudanej interwencji Alex Sandro, obrońcy Juve.

3. Kto był nieobecny w składzie Juventusu z powodu kontuzji?

Dusan Vlahovic był nieobecny w składzie Juventusu z powodu kontuzji.