Powrót do aktualnosci
Data: 2024-02-13 8:39:21

Debiutant Wembanyama zachwyca w zespole San Antonio Spurs

San Antonio Spurs, występujący w Konferencji Zachodniej, aktualnie mają na swoim koncie tylko 10 wygranych i aż 43 porażek. Jest to najgorszy bilans w Konferencji Zachodniej. Jednak ostatnio zespół Spurs znajduje się pod dużym wrażeniem występów swojego debiutanta - Wembanyamy, który w ostatnich tygodniach zaprezentował się znakomicie. Jego gra jest tak imponująca, że wielu ekspertów uważa go za głównego faworyta do zdobycia nagrody dla najlepszego debiutanta ligi.

Basketball / 2024-02-13 8:39:21

Debiutant Wembanyama zachwyca w zespole San Antonio Spurs

Wartość debiutanta

W ostatnim meczu przeciwko Toronto Raptors, Wembanyama był niezwykle groźny w ataku, ale przede wszystkim zagrał świetnie w obronie. Był nie do zatrzymania dla rywali. Zaliczył drugie w swojej karierze triple-double, zdobywając 27 punktów, 14 zbiórek i 10 bloków. Oprócz tego miał jeszcze pięć asyst i dwa przechwyty. Jest to wynik imponujący jak na debiutanta.

Wartość Jeremy'ego Sochana

Warto również zwrócić uwagę na Jeremy'ego Sochana, który również grał świetnie w meczu przeciwko Toronto. Był on odpowiedzialny za krycie Scottie'ego Barnesa, jednego z najlepszych debiutantów sezonu. Scottie niedawno został powołany na Mecz Gwiazd. Sochan znakomicie poradził sobie z tym zadaniem i zatrzymał opisywanego zawodnika na zaledwie dziewięć punktów.

Decydujący moment meczu

Decydującym momentem meczu był początek drugiej kwarty, którą Spurs wygrali 15:5. To sprawiło, że na przerwę schodzili prowadząc 67:50 i utrzymali przewagę aż do końca meczu.

Wkład Devina Vassella

Ważnym elementem zwycięstwa był także wkład Devina Vassella, który zdobył 25 punktów.

Inne wyniki meczów

Można zobaczyć, że w całej lidze NBA było kilka ciekawych pojedynków w poniedziałkowych spotkaniach. Atlanta Hawks przegrali z Chicago Bulls 126:136, Charlotte Hornets pokonali Indiana Pacers 111:102, Cleveland Cavaliers ulegli Philadelphia 76ers 121:123, Dallas Mavericks zwyciężyli Washington Wizards 112:104, Houston Rockets wygrali z New York Knicks 105:103, Los Angeles Clippers przegrali z Minnesota Timberwolves 100:121, Memphis Grizzlies przegrali z New Orleans Pelicans 87:96, Milwaukee Bucks pokonali Denver Nuggets 112:95, a Utah Jazz ulegli Golden State Warriors 107:129.

Perspektywy Spurs

Spurs muszą teraz przygotować się na kolejne spotkanie i starać się poprawić swój wynik w Konferencji Zachodniej. Mimo że dotychczasowy sezon był dla nich trudny, to pokazali, że potrafią wygrać z mocnymi rywalami, co może być zachętą do dalszej walki.

FC Copenhagen - Manchester City
Data: 13.02. 21:00
Typ: Under 2.5
Kurs: 2.47
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 4.69%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

FAQ - Często zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi.

1. Który z zespołów ma najgorszy bilans w Konferencji Zachodniej?

San Antonio Spurs

2. Kto jest uważany za głównego faworyta do zdobycia nagrody dla najlepszego debiutanta ligi?

Wembanyama

3. W jakim meczu Wembanyama zdobył swoje drugie triple-double?

Przeciwko Toronto Raptors

4. Kto zatrzymał Scottie'ego Barnesa?

Jeremy Sochan

SportBC.com