Powrót do aktualnosci
Data: 14.07.2023, 7:50

Duże pieniądze dla klubów od FIFA

Międzynarodowa Federacja Piłkarska obiecała rekordowe wynagrodzenie dla klubów, których zawodnicy uczestniczyli w nadchodzących mistrzostwach świata.

Piłka nożna - 14 lipca 2023 r.

Rekompensaty dla klubów po mistrzostwach świata

W tegorocznym turnieju FIFA wyłoży aż 209 milionów dolarów na rekompensaty dla klubów piłkarskich, których zawodnicy wystąpili w mistrzostwach świata. To szansa dla wielu klubów na znaczący zastrzyk finansowy.

Zacznij zarabiać na bukmacherce, dowiedz się więcej!

Wysokość wynagrodzenia

Każdy klub otrzyma dzienne wynagrodzenie w wysokości 10 950 dolarów za każdego uczestniczącego zawodnika. Kwota nie zależy od czasu spędzonego na boisku, więc nawet rezerwowi gracze mają zagwarantowaną rekompensatę.

Przejdź do strony głównej

Podział pieniędzy

Pieniądze zostaną przekazane w całości klubom lub podzielone między kluby, w których dany zawodnik był zarejestrowany przez ostatnie dwa lata przed turniejem w Katarze.

Sprawdź teraz typy bukmacherskie

Największe kwoty dla angielskich i europejskich klubów

Łącznie 440 klubów z 51 państw zostanie objętych rekompensatami. Najwięcej pieniędzy, bo aż 37,7 miliona dolarów otrzymają kluby angielskie. Następnie największe sumy trafią do drużyn z Hiszpanii, Niemiec, Włoch i Francji.

Duże sumy dla polskich klubów

Również trzy polskie kluby będą mogły cieszyć się z dodatkowych dochodów. Legia Warszawa otrzyma blisko 780,2 tysiąca dolarów za udział swoich zawodników w mundialu, Lech Poznań - 421,5 tysiąca dolarów, a Pogoń Szczecin z Kamil Grosickim na pokładzie - 140,5 tysiąca.

Perspektywy na przyszłość

FIFA podpisała umowę z Europejskim Stowarzyszeniem Klubów, na mocy której suma rekompensat wzrośnie do 355 milionów dolarów w związku z przyszłymi mistrzostwami świata. Kluby mogą spodziewać się jeszcze większych wpływów w 2026 i 2030 roku.

Operario - Floresta EC
Data: 16.07. 21:30
Typ: Under 2.5
Kurs: 1.72
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 6.15%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com