Powrót do aktualnosci
Data: 2024-04-03 15:41:16

Presja na Mattym Cashu z powodu zainteresowania Aston Villi Julianem Ryersonem

Czy Matty Cash straci miejsce w składzie Aston Villi? Klub rozgląda się za nowym prawym obrońcą.

Piłka nożna / 2024-04-03 15:41:16

Presja na Mattym Cashu z powodu zainteresowania Aston Villi Julianem Ryersonem

Matty Cash - zagrożenie dla miejsca w Aston Villi

Matty Cash, angielski obrońca z drużyny Aston Villi, może wkrótce zacząć odczuwać presję w związku z planami klubu dotyczącymi pozyskania nowego prawego obrońcy. Według zagranicznych mediów, działacze Villi rozglądają się za gwiazdą Borussii Dortmund, Julianem Ryersonem. Ta informacja może być niezbyt optymistyczna dla Casha, który jest obecnie podstawowym zawodnikiem drużyny.

Matty Cash w Aston Villi

Matty Cash dołączył do Aston Villi w 2020 roku, przenosząc się z Nottingham Forest. Od tego czasu regularnie występuje w wyjściowym składzie zespołu. W obecnym sezonie rozegrał już 40 meczów, zdobywając 4 gole i zaliczając 2 asysty.

Presja na Mattym Cashu

Jednak, mimo swojego wieloletniego doświadczenia i udanych występów, Cash jest teraz zagrożony utratą swojego miejsca w zespole. Powodem tego jest chęć Villi wzmocnienia linii obrony, szczególnie na pozycji prawego obrońcy. Obecnie, poza Cashem, jedynym naturalnym bocznym obrońcą w drużynie jest 21-letni Kaine Kesler Hayden. Dlatego działacze klubu zainteresowali się Julianem Ryersonem z Borussii Dortmund.

Julian Ryerson - alternatywa dla Casha

Norweski zawodnik jest obecnie w centrum zainteresowania wielu klubów, a Aston Villa i Brighton są najpoważniejszymi kandydatami do jego pozyskania. Według niemieckich dziennikarzy, Ryerson zamierza opuścić Borussię Dortmund z powodu braku postępów w negocjacjach dotyczących nowej umowy. Wiele wskazuje na to, że nieufność wobec dyrektora sportowego klubu, Sebastiana Kehla, jest przyczyną tych trudności. Aktualnie umowa Ryersona wygasa w 2026 roku.

Reprezentacja Norwegii i kontuzja Casha

Julian Ryerson dołączył do Borussii Dortmund w styczniu ubiegłego roku i szybko stał się ważnym elementem zespołu. W bieżącym sezonie wystąpił już w 24 meczach, strzelając 4 gole i zaliczając 1 asystę. Norweg ma także na swoim koncie 23 występy w reprezentacji swojego kraju.

W międzyczasie Matty Cash zmuszony jest do leczenia kontuzji, którą doznał podczas zgrupowania reprezentacji Polski. Nie jest jeszcze pewne, kiedy będzie mógł powrócić do gry. Jeśli Aston Villa pozyska Ryersona, może to utrudnić Cashowi powrót do drużyny, szczególnie jeśli Norweg spełni pokładane w nim nadzieje i zaprezentuje się na wysokim poziomie.

Aston Villa w walce o wysokie miejsce w lidze

Obecnie Aston Villa zajmuje czwarte miejsce w tabeli Premier League po 30 kolejkach, zdobywając 59 punktów. Zdaniem wielu ekspertów, wzmocnienie linii obrony może być kluczowe dla kontynuowania dobrej passy drużyny i dalszej walki o wysokie miejsce w lidze.

Thun - Xamax
Data: 06.04. 18:00
Typ: Home
Kurs: 2.19
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 2.13%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

FAQ - Często zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi.

1. Czy Matty Cash jest zagrożony utratą miejsca w Aston Villi?

Tak, działacze klubu rozglądają się za nowym prawym obrońcą.

2. Kto jest zainteresowany pozyskaniem Julian Ryersona?

Aston Villa i Brighton są zainteresowane pozyskaniem norweskiego obrońcy.

3. Kiedy Matty Cash może powrócić do gry?

Nie jest jeszcze pewne, kiedy będzie mógł powrócić do gry.

SportBC.com