Powrót do aktualnosci
Data: 2024-04-03 19:51:52

Reprezentacja Polski kobiet do lat 19 zwycięża w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji do mistrzostw Europy

Ważne zwycięstwo polskiej reprezentacji kobiet do lat 19 w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji do mistrzostw Europy

Piłka nożna / 2024-04-03 19:51:52

Reprezentacja Polski kobiet do lat 19 zwycięża w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji do mistrzostw Europy

Historyczne zwycięstwo polskiej reprezentacji kobiet

Reprezentacja Polski kobiet do lat 19 odniosła ważne zwycięstwo w pierwszym meczu drugiej rundy eliminacji do mistrzostw Europy. Pokonały one zespół Finlandii, a jedynego gola zdobyła Julia Piątakiewicz. To historyczne zwycięstwo otwiera drzwi do udziału w Euro dla naszej reprezentacji.

Eliminacje do mistrzostw Europy

Jesienią 2023 roku polskie zawodniczki rywalizowały z rówieśniczkami z Austrii, Danii i Czarnogóry w eliminacjach do mistrzostw Europy. Zajęły one trzecie miejsce w grupie, zdobywając cztery punkty - remisując z Danią (1:1) oraz zwyciężając z Czarnogórą (5:0). Jedyną porażkę poniosły z Austrią (0:4). Ten doskonały start eliminacji świadczy o wysokiej formie naszych zawodniczek.

Mecz z Finkami

W drugiej rundzie nasze reprezentantki miały stawić czoła trudnym rywalkom takim jak Holandia i Bośnia i Hercegowina. Mecz z Finkami był pierwszym sprawdzianem dla Polek. Spotkanie rozegrało się na początku meczu, kiedy to Julia Piątakiewicz zdobyła bramkę w 9. minucie. To było jedyne trafienie w całym meczu. Mimo przewagi Finki nie zdołały pokonać naszej bramkarki Kingi Seweryn, która ponownie zachowała czyste konto. Dzięki temu zwycięstwu nasze zawodniczki zdobyły pierwsze trzy punkty na tym etapie turnieju kwalifikacyjnego.

Kolejne wyzwania

Następne spotkanie czeka naszą reprezentację z piłkarkami z Bośni i Hercegowiny, które w pierwszym meczu przegrały z Holenderkami aż 10:0. To powinien być kolejny łatwy mecz dla Polek, którzy już teraz mogą myśleć o awansie do turnieju finałowego mistrzostw Europy.

Cel - awans do mistrzostw Europy

Turniej finałowy mistrzostw Europy odbędzie się na Litwie w lipcu. Zwycięzca grupy uzyska bezpośredni awans. Polki mają na razie trzy punkty i zdobycie kolejnych w meczu z Bośnią i Hercegowiną jest bardzo prawdopodobne. Mecz zaplanowano na sobotę 6 kwietnia o godzinie 15.00. Reprezentacja Polski kobiet do lat 19 ma okazję udowodnić swoją wartość na arenie międzynarodowej. Jeśli dalej będą grały tak jak dotychczas, to istnieje spora szansa na awans do mistrzostw Europy. To byłby dla nich sukces i dowód na to, że polski kobiecy futbol się rozwija. Czekamy na kolejne zwycięstwa i trzymamy kciuki za nasze zawodniczki!

Lamia - Olympiacos Piraeus
Data: 07.04. 16:00
Typ: Home 1.5
Kurs: 2.18
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 1.77%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

FAQ - Często zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi.

1. Czy reprezentacja Polski wygrała mecz z Finlandią?

Tak, reprezentacja Polski wygrała mecz z Finlandią.

2. Kto zdobył jedynego gola w meczu?

Julia Piątakiewicz zdobyła jedynego gola w meczu.

3. Czy zwycięstwo otwiera drogę do udziału w Euro?

Tak, to zwycięstwo otwiera drogę do udziału w Euro.

SportBC.com