Data: 2024-04-05 21:11:25

Rozczarowująca porażka Polskiej reprezentacji kobiecej piłki nożnej z Islandią

Polska reprezentacja kobiecej piłki nożnej przegrała mecz eliminacyjny z Islandią.

Piłka nożna / 2024-04-05 21:11:25

Analiza meczu

Polska reprezentacja kobiecej piłki nożnej rozpoczęła eliminacje Euro 2025 od porażki z Islandią. Choć pierwsza połowa meczu była obiecująca, to w drugiej części gry Polki znacznie się pogubiły i straciły trzecią bramkę. Nie potrafiły odpowiedzieć rywalkom i ostatecznie przegrały 0:3. Był to rozczarowujący wynik, który spowodował, że wielu ekspertów zaczynało zadawać pytanie: co poszło nie tak?

Analizując grę Polek, można zauważyć, że były one skoncentrowane i pewne siebie w pierwszej połowie. Jednak pod bramką rywalek brakowało im zimnej krwi, a pod własną bramką koncentracji i spokoju. Nieskuteczność oraz błędy w defensywie okazały się bardzo kosztowne, a Polki zapłaciły za nie wysoką cenę – przegraną 0:3.

Kluczowe momenty meczu

Pierwsza połowa okazała się kluczowa, ponieważ przez większość tego czasu reprezentacja Polski była bardzo dobrze zorganizowana i miała kontrolę nad grą. Niestety, w końcówce pierwszej połowy polskie zawodniczki wydawały się stracić koncentrację i obie bramki straciły w krótkim odstępie czasu. Islandia, choć nie zaprezentowała wielkiej finezji w ataku, skorzystała z błędów Polek i zdobyła bramki.

Słaba gra w drugiej połowie

Po przerwie gra Polek znacząco się pogorszyła. Straciły inicjatywę na rzecz Islandii i nie potrafiły skutecznie odpowiedzieć na ataki rywalek. Kolejne dogodne okazje były zmarnowane, a Polki broniły się głównie pod własną bramką. Mimo wielu zastrzeżeń do gry Polek, nie sposób nie zauważyć, że mecz z Islandią mógł potoczyć się zupełnie inaczej.

Ocena indywidualna

Przy ocenie indywidualnej postawy zawodniczek, Kinga Szemik otrzymała ocenę 2+, Sylwia Matysik otrzymała ocenę 2-. Małgorzata Mesjasz i Oliwia Woś otrzymały odpowiednio oceny 1+ i 1+, Martyna Wiankowska otrzymała ocenę 4-, Natalia Padilla-Bidas otrzymała ocenę 4, a Ewa Pajor otrzymała ocenę 2.

Podsumowanie

Podsumowując, porażka Polski z Islandią była rozczarowująca, szczególnie biorąc pod uwagę obiecujący początek meczu. Błędy w defensywie i nieskuteczność w ataku okazały się kluczowe. Jednak mimo tego nie sposób nie zauważyć, że mecz mógł potoczyć się zupełnie inaczej. Teraz polska reprezentacja będzie musiała poprawić swoją grę i skupić się na kolejnych eliminacjach.

Przewaga nad bukmacherem: 1.85%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

1. Czy Polska reprezentacja kobiecej piłki nożnej wygrała pierwszy mecz eliminacji Euro 2025?

Nie, Polska reprezentacja przegrała mecz z Islandią.

2. Jaki był wynik meczu?

Polska przegrała z Islandią 0:3.

3. Kto strzelił bramki dla Islandii?

Bramki dla Islandii zdobyły zawodniczki zespołu.

4. Co poszło nie tak?

Polki straciły koncentrację i popełniły błędy w defensywie oraz były nieskuteczne w ataku.