Powrót do aktualnosci
Data: 2024-04-05 22:1:25

Klub ekstraklasy Cracovia rozstaje się z trenerem Jacekiem Zielińskim

Cracovia ogłasza rozstanie z trenerem Jacekiem Zielińskim po serii nieudanych meczów i remisie z ŁKS-Łódź.

Piłka nożna / 2024-04-05 22:1:25

Klub ekstraklasy Cracovia rozstaje się z trenerem Jacekiem Zielińskim

Cracovia kończy współpracę z trenerem Jacekiem Zielińskim

Klub ekstraklasy, Cracovia, ogłosił rozstanie z trenerem Jacekiem Zielińskim po nieudanej serii meczów. Decyzja została podjęta po remisie 1:1 z ostatnią drużyną w tabeli, ŁKS-Łódź. Był to siódmy ligowy mecz z rzędu bez zwycięstwa dla Krakowian.

Przyczyny rozstania

Media od jakiegoś czasu spekulowały na temat zwolnienia Jacka Zielińskiego, zwłaszcza po fenomenalnym starcie rundy wiosennej, kiedy to Cracovia wygrała 6:0 z Radomiakiem. Niestety, po tym meczu, drużyna zaczęła słabo spisywać się na boisku i nie zdobyła ani jednego zwycięstwa przez kolejne siedem spotkań. Przegrana z ŁKS-em okazała się decydująca dla trenera, który stracił pracę.

Osiągnięcia trenera Jaceka Zielińskiego

Zieliński dołączył do Cracovii w listopadzie 2021 roku, tuż po odejściu selekcjonera reprezentacji Polski, Michała Probierza. Przez dwa poprzednie sezony drużyna zajmowała odpowiednio dziewiąte i siódme miejsce w tabeli. Trener był również związany z Cracovią w latach 2015-2017, kiedy to awansował z zespołem do eliminacji Ligi Europy UEFA.

Nowy trener i cel na zakończenie sezonu

Władze Cracovii podziękowały Zielińskiemu za poświęcony czas i zaangażowanie w rozwój klubu. Prezes Mateusz Dróżdż życzył trenerowi powodzenia w kolejnych wyzwaniach sportowych. Wraz ze zwolnieniem Zielińskiego, klub ogłosił, że Dawid Kroczek, trener rezerw Pasów, poprowadzi pierwszą drużynę do końca sezonu. Do sztabu szkoleniowego dołączą także Maciej Palczewski i Tomasz Przekaza.

Obecna sytuacja Cracovii

Po odejściu Zielińskiego Cracovia zajmuje 12. miejsce w tabeli ekstraklasy, z 29 punktami na koncie. Mają tylko pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Liderem ligi pozostaje Jagiellonia Białystok, która zgromadziła 51 punktów.

Perspektywy klubu

Decyzja o zwolnieniu trenera Zielińskiego może wpłynąć na dalsze losy Cracovii w tej i przyszłych sezonach. Klub będzie musiał zadbać o stabilność i skuteczność drużyny, aby uniknąć zagrożenia spadkiem. Mamy nadzieję, że trener Kroczek znajdzie odpowiednie rozwiązania taktyczne i motywacyjne, aby poprowadzić zespół na właściwe tory i zapewnić mu sukcesy w kolejnych meczach i sezonach.

Petrolul - FC Voluntari
Data: 06.04. 16:30
Typ: Draw
Kurs: 3.15
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 5.36%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

FAQ - Często zadawane pytania

Poniżej przedstawiamy najczęstsze pytania i odpowiedzi.

1. Dlaczego Cracovia rozstała się z trenerem Jacek Zielińskim?

Cracovia podjęła decyzję o rozstaniu z trenerem Jacekiem Zielińskim po serii nieudanych meczów, w tym ostatniego remisu z ŁKS-Łódź.

2. Czy Cracovia planuje zatrudnić nowego trenera?

Na razie klub ogłosił, że Dawid Kroczek, trener rezerw Cracovii, będzie prowadził pierwszą drużynę do końca sezonu.

3. Jakie są osiągnięcia trenera Jaceka Zielińskiego?

Trener Jacek Zieliński awansował z Cracovią do eliminacji Ligi Europy UEFA w sezonie 2015-2016.

SportBC.com