Dramatyczne widowisko na kortach - mecz Huberta Hurkacza z Danielem Altmaierem

Sprawdź relację z emocjonujących zmagań Huberta Hurkacza z Danielem Altmaierem.

Tenis / 2024-04-28 15:45:30

Pierwszy set

W niedzielnym meczu Hubert Hurkacz zmierzył się z 23-letnim Niemcem, Danielem Altmaierem. 27-letni wrocławianin, zajmujący dziewiąte miejsce w światowym rankingu, jest rozstawiony z "ósemką" w turnieju, natomiast Altmaier jest notowany na 61. pozycji. Niemiec jednak już w piątek zademonstrował swoje umiejętności, pokonując Francuza Arthura Filsa. Hurkacz dotychczas nie spotkał się na korcie z Altmaierem, ale rozpoczął niedzielny mecz z niezwykłą pewnością siebie. Już po sześciu minutach gry Polak prowadził 2:0, odznaczając się doskonałymi serwisami i przełomowym zdobyciem punktu. Wydawało się, że Hurkacz świetnie rozpracował swojego rywala. Niespodziewanie jednak Niemiec wrócił do gry, kontynuując swoją wysoką formę z poprzedniego dnia. Szybko zniwelował straty, remisując na 2:2. Altmaier udowodnił, że jest zawodnikiem niezwykle zręcznym, wykorzystującym każdą możliwość, jaką oferuje mu układ kortu. Kolejne gemy toczyły się wyrównanym rytmem, punkty wygrywali przede wszystkim serwujący. Zarówno Hurkacz, jak i Altmaier mieli swoje szanse na breaki, jednak to Polak kontrolował przebieg meczu i w końcu wykorzystał okazję, zdobywając przełamanie w dziesiątym gemie. Ostatecznie zwyciężył w secie 6:4.

Drugi set

Niestety, na początku drugiej partii Hurkacz stracił swoje podanie. Polak nie był w stanie znaleźć sposobu na dominację serwisem i wskutek kilku błędów oddał kontrolę nad grą w ręce Altmaiera. Chwilowy brak sukcesów nie zniechęcił jednak Hurkacza, który zyskał na pewności siebie i szybko zdołał ponownie przełamać rywala. Niestety, Polak w dalszej części seta kontynuował słabszą grę serwisową i jeszcze raz stracił swoje podanie. Ostatecznie Altmaier wyszedł na prowadzenie 3:1. Wszystko wskazywało na to, że mecz będzie trwał długo i obaj zawodnicy będą walczyć o zwycięstwo. Jednak niewielu mogło przewidzieć, jak dramatyczny obraz będą miały następne minuty. Altmaier zaskoczył wszystkich swoją niesamowitą determinacją, jednak Hurkacz nie dał za wygraną. Obaj zawodnicy prezentowali wyjątkową technikę i walczliwość, starając się zdobyć jak najwięcej punktów. Publiczność zgromadzona na stadionie była dumnią świadkami niezapomnianego widowiska. Przełamania w drugim secie energicznie rozgrzewały atmosferę na korcie. Zarówno Hurkacz, jak i Altmaier nie dawali za wygraną. Ostateczny wynik meczu pozostawał wciąż nieznany, gdyż obaj zawodnicy byli gotowi na wszystko, aby osiągnąć sukces. Ta konfrontacja między dwoma młodymi talentami tenisa elektryzowała publiczność, a emocje sięgały zenitu.