Powrót do aktualnosci
Data: 14.07.2023, 18:55

Novak Djoković ukarany stratą punktu za zbyt głośny okrzyk w meczu

Novak Djoković został ukarany stratą punktu przez sędziego za emisję zbyt długiego i głośnego okrzyku podczas meczu z Jannikiem Sinnerem na Wimbledonie.

Tenis - 14.07.2023, 18:55

Novak Djoković ukarany stratą punktu za zbyt głośny okrzyk w meczu

Kontrowersyjne zachowanie Djokovicia

W trakcie półfinału Wimbledonu między Novakiem Djokoviciem a Jannikiem Sinnerem doszło do niecodziennej sytuacji na korcie. Serb został ukarany stratą punktu przez sędziego za wydanie zbyt długiego i głośnego okrzyku podczas jednej z wymian. Tego typu incydenty są rzadkością w tenisie, więc decyzja arbitra była zaskakująca dla wszystkich obecnych na stadionie.

Kara za nadmierną emisję dźwiękową

Punkt został przyznany Jannikowi Sinnerowi, ponieważ Djoković wydał głośny krzyk, który mógł wpłynąć na rywala i zakłócić kontynuację akcji. Po przejęciu inicjatywy po serwisie serbskiego zawodnika, Sinner był w stanie odbić piłkę, ale głos Djokovicia utrudniał mu skupienie się i wykonanie idealnego uderzenia.

Zaskoczenie Djokovicia

Novak Djoković był kompletnie zaskoczony decyzją sędziego. Starał się dyskutować i wyjaśnić, że głośny okrzyk nie miał na celu przeszkadzanie rywalowi, ale żadne tłumaczenie nie pomogło.

Powody dla kary

Sędzia musiał podjąć taką decyzję, ponieważ okrzyk Djokovicia był długotrwały i doskonale słyszalny przez wszystkich obecnych na stadionie. W regulaminach tenisowych mandatuje się niedopuszczalność generowania nadmiernego hałasu lub innych odgłosów podczas rozgrywania punktów, które mogą wpłynąć na koncentrację przeciwnika. Kontrolowanie emisji dźwiękowej jest jednym ze sposobów utrzymania fair play na korcie.

14.07.2023, 18:55

Novak Djoković ukarany stratą punktu za zbyt głośny okrzyk w meczu

Djoković komentuje incydent

Na konferencji prasowej po meczu Djoković skomentował karną sytuację. Twierdził, że zazwyczaj nie wydaje takich długich okrzyków i możliwe, że było to spowodowane akustyką zamkniętej konstrukcji dachu na korcie w trakcie meczu. Przyznał również, że nie sądzi, aby jego emotywna reakcja przeszkodziła Sinnerowi w wykonaniu uderzenia.

Marchfeld (Aut) - St. Polten (Am) (Aut)
Data: 14.07. 19:00
Typ: Under 3.5
Kurs: 2.4
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 12.04%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com