Powrót do aktualnosci
Data: 14.07.2023, 22:15

Nowe wyzwania Igi Świątek po sezonie na trawie

Iga Świątek podsumowała swój udział w sezonie gry na trawie i zdradziła plany na przyszłość.

Tenis | 14.07.2023, 22:15 - Nowe wyzwania Igi Świątek po sezonie na trawie

Iga Świątek na kortach trawiastych

Dwa turnieje rozegrała w tym roku Iga Świątek na kortach trawiastych. Ich bilans jest pozytywny, a sama tenisistka widzi ostatnie doświadczenia w jasnych barwach. W nieco obszerniejszym niż zwykle wpisie w mediach społecznościowych podsumowała tę część sezonu i potwierdziła obecność w rozpoczynającej się 24 lipca imprezie w Warszawie.

Udział w Wimbledonie

Liderka światowego rankingu gra na kortach trawiastych od dłuższego czasu, a tegoroczny występ w Wimbledonie był kolejnym etapem dla Igi Świątek. Dotarła do ćwierćfinału, gdzie musiała uznać wyższość Eliny Switoliny. Tenisistka skomentowała swoje osiągnięcia mówiąc: "Włożyłam w to mnóstwo pracy, dużo się nauczyłam i co najlepsze: znalazłam 'sposób na trawę'. Wiemy, co poprawić, na czym się skupić i to jest dla mnie najważniejsza część tej części sezonu".

Rozgrywki w Bad Homburg

Wcześniej Iga Świątek z powodzeniem rywalizowała w turnieju w Bad Homburg, gdzie dotarła do półfinału. Mimo problemów ze zdrowiem mających wpływ na decyzję o wycofaniu się z dalszej gry, tenisistka ocenia to doświadczenie jako krok do przodu. Podkreśliła, że dzięki intensywnej pracy i wsparciu swojego zespołu dokonała postępów.

Kolejne wyzwania

Iga Świątek nie zamierza spocząć na laurach po udanym sezonie na kortach trawiastych. Tenisistka potwierdziła swój udział w nadchodzącym turnieju BNP Paribas Open w Warszawie, który odbędzie się od 24 lipca. Zwróciła również uwagę na ważność wsparcia kibiców, podziękowując im za ich aktywność i zapraszając na tegoroczny turniej.

Iga Świątek podejmuje kolejne sportowe wyzwania po sezonie na trawie. Swoimi doświadczeniami i triumfami inspiruje zarówno fanów tenisa, jak i młodych adeptów tej dyscypliny sportowej. Jej postępy są niepodważalne, a przyszłość zapowiada się obiecująco.

Young Lions - Tampines
Data: 15.07. 12:00
Typ: Under 3.5
Kurs: 2.36
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 2.64%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com