Powrót do aktualnosci
Data: 15.07.2023, 6:15

Wzrost przypadków zespołu Guillaina-Barrego a obawy brazylijskiego klubu Corinthians

Brazylijski klub Corinthians boi się wyjazdu na rewanżowy mecz z Universitario de Deportes ze względu na duży wzrost przypadków zespołu Guillaina-Barrego w Peru.

Piłka nożna - Data: 15.07.2023, 6:15

Obawy przed wyjazdem do Limy

Brazylijski klub Corinthians obawia się wyjazdu do Limy na rewanżowy mecz z Universitario de Deportes w ramach Copa Sudamericana.

Wzrost liczby przypadków zespołu Guillaina-Barrego w Peru

Corinthians i Universitario rywalizują ze sobą w fazie barażowej rozgrywek Copa Sudamericana. W pierwszym meczu, który odbył się w Sao Paulo, brazylijski zespół wypracował sobie zaliczkę 1:0.

Ryzyko zarażenia chorobą Guillain-Barré

Po ostatnim spotkaniu Vanderlei Luxemburgo, trener Corinthians, zwrócił jednak uwagę na obawy wiążące się z wyjazdem na rewanż do Limy. - Kto poniesie odpowiedzialność, jeśli stanie się coś poważnego? - pytał szkoleniowiec podczas konferencji prasowej.

Zespół Guillaina-Barrego - rzadka choroba zapalna nerwów obwodowych

Zespół Guillaina-Barrego to rzadka choroba zapalna nerwów obwodowych o podłożu autoimmunologicznym. Powoduje m.in. takie problemy, jak drętwienie, osłabienie oraz ból.

Brak zagrożenia dla graczy Corinthians

Mimo dużego wzrostu liczby przypadków zespołu Guillaina-Barrego w Peru tamtejsze ministerstwo zdrowia nie widzi zagrożenia dla graczy Corinthians. W wydanym komunikacie poinformowało, że choroba nie przenosi się z człowieka na człowieka i piłkarzom nie grozi ryzyko zarażenia.

Przypadek Jakuba Schenka

Niedawno chorobę tę zdiagnozowano u reprezentanta Polski w koszykówce Jakuba Schenka, który doznał paraliżu prawej strony twarzy i miał kłopoty z chodzeniem.

SportBC.com