Powrót do aktualnosci
Data: 15.07.2023, 8:50

Kuriozalny apel organizatorów turnieju tenisowego - brak zaproszeń dla Rosjan i Białorusinów

Organizatorzy polskiego turnieju odradzają udział Rosjanom. 'Nie będą mile widziani'

Tenis - Data: 15.07.2023, 8:50 - Organizatorzy polskiego turnieju tenisowego wprowadzili niecodzienny apel w związku z sytuacją między Ukrainą a Rosją. Zawodnicy reprezentujący Rosję i Białoruś nie zostaną zaproszeni do lotto Kozeki Open ATP Challenger 100.

Kuriozalny apel organizatorów turnieju tenisowego - brak zaproszeń dla Rosjan i Białorusinów

Wysoka polityka na kortach

W drugiej połowie sierpnia, w Kozerkach, odbędzie się turniej tenisowy rangi ATP Challenger 100. Imprezę tą charakteryzuje jednak nie tylko sportowa rywalizacja, ale także wpływy polityczne. Decyzja organizatorów dotycząca rezygnacji z udziału Rosjan i Białorusinów budzi kontrowersje.

Uwagi organizatorów

Na oficjalnej stronie turnieju można przeczytać ostrzeżenie skierowane do zawodników związanych z Rosją i Białorusią. Organizatorzy proponują im powstrzymanie się od zgłaszania swojego udziału w Lotto Kozeki Open ATP Challenger 100. Sytuacja między Ukrainą a Rosją jest przedstawiana jako główny powód takiego apelu.

Reakcje mediów

Amerykański portal Tennis World USA zwraca uwagę na kuriozalność tej sytuacji. Choć organizatorzy nie nakazują bezpośrednio rezygnacji z udziału, to sugestia w stosunku do graczy z Rosji i Białorusi jest wyraźna. Tekst na oficjalnej stronie turnieju zapowiada również brak gościnności dla reprezentantów tych krajów na terenie kompleksu Kozerki.

Możliwe konsekwencje

Decyzja organizatorów może spotkać się z sankcjami ze strony ATP. Tennis World USA sugeruje, że niecodzienny apel może narazić organizatorów na utratę punktów rankingowych lub nawet na zawieszenie organizacji turnieju w przyszłości.

Ullern 2 - OS TF
Data: 15.07. 11:00
Typ: Under 3.5
Kurs: 2.21
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 9.91%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com