Powrót do aktualnosci
Data: 15.07.2023, 11:00

UEFA ukarała Barcelonę i Manchester United grzywnami

Oba kluby zostały surowo zawieszone z powodu naruszenia przepisów finansowego fair play (FFP)

Piłkarskie wielkości grające na najwyższym szczeblu zostaną ukarane za nieprawidłowe zgłoszenia bilansu finansowego. Zgodnie z decyzją UEFA, FC Barcelona będzie musiała zapłacić karę w wysokości 500 tysięcy euro, podczas gdy Manchester United dostanie mandat na kwotę 300 tysięcy euro.

Najlepsi zawodnicy jednych z najbardziej znanych klubów piłkarskich

FC Barcelona, klub którego czołowym napastnikiem jest Robert Lewandowski, otrzymała grzywnę za błędne zgłoszenie 'zysków ze zbycia wartości niematerialnych' w roku 2022. Z kolei Manchester United został ukarany mniejszą karą za 'niewielkie deficyty progu rentowności'.

Inne kluby również ukarane

Wśród innych klubów ukaranych przez UEFA znalazły się belgijski Royal Antwerp i RSC Anderlecht, cypryjski APOEL Nikozja oraz tureckie Konyaspor, Trabzonspor i Istanbul Basaksehir.

Cele wyznaczone przez inne europejskie kluby

Grupa kilku prominentnych klubów, takich jak Paris Saint-Germain, AC Milan i Inter Mediolan, które wcześniej doszły do porozumienia z UEFA co do przestrzegania fair play, osiągnęła postawione cele na rok finansowy 2022. UEFA podkreśliła, że nadal monitorować będzie te kluby w kolejnym sezonie.

Ferroviaria - Maringa FC
Data: 15.07. 22:00
Typ: Home
Kurs: 2.09
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 6.84%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com