Powrót do aktualnosci
Data: 15.07.2023, 18:25

Sukces ekipy Kwiatkowskiego w Tour de France

Wyniki sobotniego etapu i walka o zwycięstwo

Kolarstwo - 15.07.2023, 18:25

Sukces ekipy Kwiatkowskiego w Tour de France

Carlos Rodriguez z Ineos Grenadiers wygrywa 14. etap

Hiszpan Carlos Rodriguez z drużyny Ineos Grenadiers odniósł zwycięstwo na sobotnim, 14. etapie Tour de France, który był starciem faworytów. Było to drugie z rzędu zwycięstwo dla ekipy brytyjskiej ekipy po piątkowym triumfie Michala Kwiatkowskiego.

Trudny etap Alpejski i groźne wypadki

14. etap Tour de France, prowadzący z Annemasse do Morzine, był jednym z najtrudniejszych etapów tegorocznej Wielkiej Pętli. Na trasie czekało kolarzy 4281 metrów przewyższenia i sześć oznaczonych podjazdów.

Wypadki i kontuzje na trasie

Niestety kilka nazwisk musiało się wycofać z wyścigu z powodu groźnych wypadków. Największa kraksa miała miejsce na mokrym zakręcie tuż po starcie, w której ucierpiało kilkudziesięciu zawodników, w tym czołowi kolarze klasyfikacji generalnej.

Walka o ucieczkę dnia

Na początku etapu trwała zacięta walka o zabranie się do ucieczki dnia, jednak żadnej grupie nie udało się zorganizować skutecznej akcji. W peletonie utrzymywał się wysoki tempo, a faworyci wyścigu kontrolowali sytuację.

Atak Pogaczara na Col de Joux Plane

Przed ostatnim podjazdem na Col de Joux Plane Tadej Pogaczar przyspieszył i uciekł dwóm najlepszym kolarzom w klasyfikacji generalnej - Jonasowi Vingegaardowi i Rafałowi Majce. Słoweński kolarz zdobył bonusowe sekundy, które umocniły go na drugim miejscu w wyścigu.

Zwycięstwo Carlosa Rodrigueza na zjeździe do Morzine

Na zjeździe do mety Carlos Rodriguez wykorzystał atak i odskoczył liderowi wyścigu oraz wiceliderowi. Dzięki temu Hiszpan odniósł zwycięstwo etapowe, zapewniając drugi triumf dla ekipy Ineos Grenadiers.

Biskra - Oran
Data: 15.07. 18:15
Typ: Under 2.5
Kurs: 2.17
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 11.36%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com