Powrót do aktualnosci
Data: 15.07.2023, 22:56

Lionel Messi - nowy rozdział w karierze

Lionel Messi podpisał kontrakt z klubem MLS Interem Miami, czym stworzył historyczny moment dla piłki nożnej w Stanach Zjednoczonych.

Piłka nożna - Data: 15.07.2023, 22:56

Przejście do Interu Miami

Lionel Messi, znany na całym świecie jako jeden z najlepszych piłkarzy, właśnie dokonał kolejnego przełomowego kroku w swojej karierze. Argentyńczyk podpisał kontrakt z klubem MLS Interem Miami do 2025 roku, co jest bez wątpienia wielkim wydarzeniem dla Stanów Zjednoczonych i piłki nożnej w tym kraju.

Transfer za oceanem

Lionel Messi, siedmiokrotny zdobywca Złotej Piłki, większość swojej kariery spędził w FC Barcelona. Jednak po dwóch latach gry w PSG, postanowił spróbować czegoś nowego i podjął decyzję o transferze do Interu Miami. Chociaż nie odnosił sukcesów w Paryżu na miarę własnych oczekiwań, Argentyńczyk postanowił sięgnąć po nowe wyzwania.

Największa gwiazda w historii MLS

Podpisanie kontraktu z Interem Miami sprawiło, że Lionel Messi stanie się największą gwiazdą w historii Major League Soccer. Jego obecność na boiskach Stanów Zjednoczonych jest nie tylko ogromnym wzmocnieniem dla tego klubu, ale również potwierdzeniem rozwoju piłki nożnej w Ameryce Północnej. Oczekuje się, że Argentyńczyk zadebiutuje 21 lipca w meczu Leagues Cup przeciwko Cruz Azul.

Reakcje i oczekiwania

Decyzja Lionela Messiego o dołączeniu do Interu Miami została bardzo pozytywnie przyjęta przez fanów piłki nożnej. Wielu ekspertów uważa, że będzie to kolejny kamień milowy w rozwoju MLS i doprowadzi do zwiększenia zainteresowania tą ligą na całym świecie.

Boston Bolts - Seacoast Utd Phantoms
Data: 16.07. 01:00
Typ: Away
Kurs: 2.44
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 6.26%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com