Powrót do aktualnosci
Data: 16.07.2023, 8:45

Wojna na Ukrainie a świat tenisistów z Rosji i Białorusi

Jak konflikt na Ukrainie wpłynął na życie białoruskiej tenisistki Wiktoryi Azarenki

Tenis / Białoruś - 16.07.2023

Wojna na Ukrainie a świat tenisistów z Rosji i Białorusi

W czasie godzinnej rozmowy dla podcastu Simona Jordana "Up Front", wielokrotna mistrzyni wielkoszlemowa Wiktoria Azarenka udzieliła szczerego wywiadu na temat wojny na Ukrainie i jej wpływu na jej życie jako białoruskiej tenisistki. Azarenka sama uważa częściowo siebie za Ukrainkę, ponieważ pochodzenie ze strony ojca sięga tego kraju. Mimo że nie spadały bomby na jej dom, to emocjonalnie bardzo ją to dotknęło.

Decyzja o wykluczeniu tenisistów z Rosji i Białorusi

W trakcie organizowanego w Londynie Wimbledonu w roku 2022, wszyscy tenisiści pochodzący z Rosji i Białorusi zostali zabronieni do występowania przez brytyjski rząd ze względu na inwazję Rosji na Ukrainę. Decyzja ta spotkała się z krytyką Azarenki, która sugerowała inne rozwiązanie takie jak przekazanie nagród na cele charytatywne i pokazanie jedności zawodników.

Obecność Rosjan i Białorusinów na tegorocznym Wimbledonie

W roku 2023 tenisiści z Rosji i Białorusi ponownie mogli wziąć udział w Wimbledonie bez żadnych ograniczeń. Jednak ich nazwiska wciąż pozostają bez narodowych flag, co jest efektem restrykcji nałożonych przez organizatorów turnieju.

Koper - O. Ljubljana
Data: 22.07. 20:15
Typ: Under 2.5
Kurs: 1.96
Sport: soccer
Kurs pobrany z STS
Przewaga nad bukmacherem: 4.16%
Kurs może ulec zmianie, grając będziesz zarabiał w długim terminie!

SportBC.com