Data: 16.07.2023, 9:50

Carlos Alcaraz kontra Novak Djoković - finał Wimbledonu

Przedstawiamy informacje o finale mężczyzn Wimbledonu pomiędzy Carlosem Alcarazem i Novakiem Djokoviciem.

Tenis / Hiszpania - Serbia - 16 lipca 2023

Alcaraz i Djoković w drodze po triumf

Carlos Alcaraz oraz Novak Djoković z łatwością pokonali swoich przeciwników i awansowali do finału turnieju Wimbledon. Hiszpan odniósł pewne zwycięstwo nad Rosjaninem Daniiłem Miedwiediewem, wygrywając wszystkie trzy sety 6:3. Z kolei Serb rozprawił się z włoskim tenisistą Jannikiem Sinnerem również w trzech setach.

Statystyki finalistów

Podczas tegorocznego Wimbledonu Alcaraz i Djoković stracili jedynie po dwa sety. Djokovićemu jeden z nich urwał Hubert Hurkacz w 4. rundzie. W niedzielnym finale obaj zawodnicy będą rywalizować o prestiżowy tytuł oraz miejsce na szczycie rankingu tenisistów. Obecnie pierwsze miejsce zajmuje Alcaraz, który ma minimalną przewagę punktową nad Djokoviciem.

Historia spotkań

Alcaraz i Djoković do tej pory mierzyli się tylko na kortach ziemnych. Ich bilans pojedynków jest remisowy, jednak w tegorocznym finale Roland Garros Serb udzielił 20-letniemu Hiszpanowi srogiej lekcji. Teraz obaj tenisiści spotkają się na trawie Wimbledonu - będzie to pierwszy mecz pomiędzy nimi na tej nawierzchni.

Czas i miejsce rozgrywki

Finał mężczyzn Wimbledonu odbędzie się 16 lipca. Mecz zostanie rozegrany na korcie centralnym o godzinie 15:00 czasu polskiego.