Data: 2024-07-10 4:5:39

Wielka wygrana Argentyny! Messi zdobył swojego pierwszego gola w Copa America 2024

Krótki opis meczu półfinałowego Copa America 2024

piłka nożna / 2024-07-10 4:5:39

Wielki triumf Leo Messiego

Leo Messi w końcu przełamał się i zdobył swojego pierwszego gola w Copa America 2024. Jest to już jego 109. bramka w barwach reprezentacji Argentyny, co czyni go legendą drużyny narodowej. To właśnie dzięki niemu Argentyna wygrała półfinałowy mecz z Kanadą 2:0 i awansowała do finału, który odbędzie się w Miami. Ich przeciwnikami w finałowym starciu będą Urugwaj lub Kolumbia. To tegoroczne mistrzostwa Copa America mają wyjątkowy charakter, ponieważ po raz pierwszy w historii turnieju biorą w nich udział także drużyny z Ameryki Północnej.

Historia turnieju Copa America

Na początku gospodarze turnieju, Amerykanie, marzyli o tym, że zespół z CONCACAF znajdzie się w czołowej czwórce. Jednak nie spodziewali się, że to Kanada Jessego Marscha będzie ta drużyną, która dotrze tak daleko. Reprezentacje Stanów Zjednoczonych i Meksyku kompletnie zawiodły, odpadając już na etapie grupowym.

Półfinałowy mecz na Red Bull Arena

Półfinałowy mecz Argentyna - Kanada odbył się na stadionie w East Rutherford, na przedmieściach Nowego Jorku. To właśnie tam swoje mecze rozgrywają piłkarze New York Red Bulls oraz drużyny futbolowe New York Jets i New York Giants. Było to powtórzenie pojedynku z fazy grupowej, w którym Argentyńczycy pewnie zwyciężyli 2:0.

Dominacja Argentyny

Sam mecz nie zaczął się dobrze dla Argentyny, która przegrywała pierwsze minuty i traciła inicjatywę na rzecz Kanady. Jednak w 22. minucie świetne podanie Rodrigo de Paula wykorzystał Julian Alvarez i Argentyna wyszła na prowadzenie. To nie było jednak jedyne zagrożenie dla bramkarza Kanady. W 34. minucie Alphonso Davies popełnił błąd, jednak Angel Di Maria i Leo Messi nie zdołali go wykorzystać. Na końcówkę pierwszej połowy Kanada miała szansę na wyrównanie, jednak Jonathan David nie potrafił pokonać bramkarza Argentyny.

Druga połowa i kolejne gole

Po przerwie Argentyna szybko podwyższyła prowadzenie. W 51. minucie Enzo Fernandez strzelił z kilkunastu metrów, a tor lotu piłki zmienił Messi, zdobywając swojego pierwszego gola na turnieju. Argentyna kontrolowała wydarzenia na boisku i miała kilka okazji na kolejne trafienia.

Bezsilna Kanada

Kanada próbowała odwrócić losy meczu, ale nie była w stanie zagrozić bramce rywali. Dopiero w końcówce meczu stworzyli sobie kilka okazji, jednak bezskutecznie. Ostatecznie Argentyna pewnie wygrała 2:0 i zasłużenie awansowała do finału.

Finał w Miami

W finale Argentyna zmierzy się z zwycięzcą meczu między Urugwajem a Kolumbią, które odbędzie się w Charlotte. Tymczasem w sobotę, również w Charlotte, drużyna Kanady zagra o trzecie miejsce.

1. Kto zdobył pierwszego gola dla Argentyny w półfinale z Kanadą?