Wimbledon 2024: Rybakina i Krejcikova awansują do półfinału

Rybakina i Krejcikova awansowały do półfinału na Wimbledonie 2024 po imponujących występach.

tennis / 2024-07-10 19:0:41

Elena Rybakina pokonuje Elina Svitolinę

Elena Rybakina imponująco pokonała rozstawioną z numerem 21 Elina Svitolinę w zaledwie 61 minut, co spotkało się z zachwytem publiczności, w tym królowej Camilli. Agencja Reuters określiła to jako "majestatyczne przedstawienie przed brytyjską królową." Urodzona w Rosji, ale reprezentująca Kazachstan, Rybakina zapewniła sobie zwycięstwo w pierwszym secie dzięki błyskawicznej serwisie, którego prędkość wynosiła 180 km/h. As, siódmy w meczu, zakończył jednostronny widowisko. Po odpadnięciu Igi Świątek i Coco Gauff, Rybakina stała się faworytką do zdobycia tytułu na Wimbledonie, zwłaszcza że po raz drugi w ciągu ostatnich trzech edycji gra w półfinale. W 2022 roku wygrała tytuł w Londynie, jej jedno zwycięstwo w turnieju wielkoszlemowym.

Barbora Krejcikova awansowała do półfinału

Przeciwniczką Rybakiny w półfinale będzie Barbora Krejcikova. Zwyciężczyni Roland Garros z 2021 roku nigdy nie dotarła do ostatniej czwórki na londyńskim turnieju. Pokonała Jelenę Ostapenko (rozstawiona z numerem 13) w godzinę i 40 minut. Losy pierwszego seta zdecydowało jedno przełamanie podanie w trzecim gemie. W drugim secie Latvijsska tenisistica prowadziła 4-1 i wydawało się, że widzowie będą świadkami tie-breaka. Jednak Krejcikova na to nie pozwoliła, remisując i choć stracił podanie w dziesiątym gemie, zachowała zimną krew do końca.

Paolini kontra Vekic

Drugą parą walczącą o miejsce w finale są Jasmine Paolini, mająca polskie korzenie, i Chorwatka Donna Vekic.

Przegląd wyników ćwierćfinałowych

Podczas ćwierćfinałowych meczów kobiecego turnieju na Wimbledonie zanotowano następujące wyniki: