Finał Copa America: Argentyna kontra Kolumbia

Artykuł o finałowym meczu Copa America pomiędzy Argentyną i Kolumbią

Piłka nożna / 2024-07-11 7:5:42

Wielki finał turnieju

Reprezentacja Argentyny pokonała Kanadę 2:0 w półfinale Copa America. Bramki zdobyli Julian Alvarez oraz Leo Messi, co zbliżyło ich do obrony tytułu. Tymczasem spotkanie Kolumbia - Urugwaj, które odbyło się w Charlotte, dało nam finalistę. Po bardzo zaciętym spotkaniu to Kolumbia zdobyła awans do finału.

Kolumbia po 23 latach w finale

Oba zespoły prezentowały się bardzo dobrze w poprzednich meczach, a także sprawiły problemy drużynie gospodarzy - Brazylii. Kolumbia wyprzedziła Brazylię w grupie D, a Urugwaj wyeliminował ją w ćwierćfinale. W pierwszych minutach półfinału więcej okazji mieli Kolumbijczycy, jednak obu drużynom brakowało skuteczności. Dopiero w 39. minucie Jefferson Lerma zdobył bramkę na 1:0 dla Kolumbii. Asystę przy tej bramce zaliczył James Rodriguez, który jest jednym z kandydatów do miana MVP turnieju.

Walka do ostatniego gwizdka

Niestety dla Kolumbii, radość została nieco zmącona, gdyż w doliczonym czasie pierwszej połowy Daniel Munoz otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. To dało Urugwajowi większe pole do ataku, jednak ich próby nie przynoszały skutku. Kolumbijski bramkarz poradził sobie z jednym z strzałów, Fede Valverde uderzył obok bramki, a Luis Suarez trafił w słupek. Mimo prób obu drużyn, wynik nie uległ zmianie.

Argentyna kontra Kolumbia - wielki finał

Dla Kolumbii to pierwszy finał Copa America od 23 lat. Są to jednocześnie aktualni posiadacze jedynego tytułu, który zdobyli w przeszłości. W finale zmierzą się z Argentyną, co obiecuje być emocjonującym widowiskiem. Mecz odbędzie się 15 lipca w Miami. Tymczasem Urugwaj pozostaje w Charlotte, gdzie 14 lipca zagra z Kanadą o trzecie miejsce oraz brązowe medale.

Copa America - wielki turniej

Trzeba przyznać, że tegoroczne rozgrywki Copa America dostarczają wielu emocji i niespodzianek. Obecne wydarzenia są wielkim wydarzeniem w świecie futbolu, a zwłaszcza w Ameryce Południowej. Widzowie na całym świecie z niecierpliwością oczekują finału, który zapowiada się niezwykle ciekawie. Zarówno Argentyna, jak i Kolumbia mają swoje atuty i będą dążyć do zdobycia cennego trofeum.

1. Jakie zespoły zagrają w finale Copa America?