Data: 2024-07-11 8:55:43

Marzenia holenderskiej drużyny o mistrzostwie Europy

Holenderska drużyna marzyła o zdobyciu mistrzostwa Europy, ale została wyeliminowana w półfinale przez Anglię.

Piłka nożna / 2024-07-11 8:55:43

Początek meczu

Holenderska drużyna miała doskonały początek meczu, gdy Xavi Simons fenomenalnym strzałem umieścił piłkę w siatce już w siódmej minucie. Niestety, dziesięć minut później Harry Kane doprowadził do wyrównania po rzucie karnym, który wywołał wiele kontrowersji.

Kontuzja Memphisa Depaya

Decydujące dla losów tego spotkania było także wydarzenie w 35. minucie, gdy kontuzję odniósł Memphis Depay i musiał opuścić boisko. Pomarańczowi z każdą minutą meczu przejmowali coraz większą kontrolę.

Bramka Olliego Watkinsa

Ostatnia sekunda meczu była kluczowa, gdy to Ollie Watkins strzelił bramkę na 2:1 dla Anglików, co zadecydowało o zwycięstwie drużyny. To już siódme przegrane półfinałowe spotkanie Holendrów na wielkich imprezach.

1. Czy holenderska drużyna była bliska zdobycia mistrzostwa Europy?

Tak, holenderska drużyna była bliska zdobycia mistrzostwa Europy, ale została wyeliminowana w półfinale.

2. Kto strzelił bramkę dla Holandii w meczu z Anglią?

Xavi Simons strzelił bramkę dla Holandii w meczu z Anglią.