Data: 2024-07-13 23:5:50

Memoriał Huberta Wagnera - coroczne wydarzenie dla uhononowania pamięci polskiego trenera siatkówki

Memoriał Huberta Wagnera to coroczne wydarzenie, które odbywa się od 2003 roku, z przerwą tylko w 2020 roku ze względu na pandemię COVID-19. Jest to turniej siatkówki, którego celem jest uhonorowanie pamięci Huberta Jerzego Wagnera - najwybitniejszego polskiego trenera siatkówki.

Volleyball / 2024-07-13 23:5:50

21. edycja Memoriału Huberta Wagnera w Krakowie

Memoriał Huberta Wagnera odbywa się od wielu lat, jednak co roku przyciąga tłumy miłośników siatkówki do Krakowa. W tym roku, Tauron Arena po raz dziewiąty pełni rolę gospodarza tej prestiżowej imprezy. Turniej cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony fanów, jak i samych zawodników, którzy mile wspominają atmosferę tego wydarzenia.

Najważniejsze momenty 21. edycji Memoriału

Podczas tegorocznej edycji Memorialu Huberta Wagnera doszło do wielu emocjonujących spotkań. Polska reprezentacja siatkarska wygrała z Egiptem 3:0, pokonując ich pewnie w każdym secie. Kolejnym przeciwnikiem była Niemcy, którzy prowadzeni są przez Michała Winiarskiego - byłego reprezentanta Polski. Pomimo przegranej 0:2 po dwóch setach, Polacy zdołali odwrócić losy meczu i wygrali 3:2.

Reprezentacja Polski na Memoriał Huberta Wagnera

Skład reprezentacji Polski na tegoroczny memoriał i igrzyska olimpijskie został ogłoszony przez selekcjonera w ostatnią niedzielę. W składzie znaleźli się takie gwiazdy jak Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz, Wilfredo Leon, Bartosz Kurek czy Paweł Zatorski. Ten sam zespół weźmie udział zarówno w Memoriale Wagnera, jak i w zawodach olimpijskich.

Wielkie znaczenie dla polskiej siatkówki

Memoriał Huberta Wagnera ma ogromne znaczenie dla polskiej siatkówki. Jest to nie tylko okazja do uhonorowania pamięci tego wybitnego trenera, ale również możliwość rywalizacji z najlepszymi zespołami świata. Polska reprezentacja odnosiła w tym turnieju wiele triumfów, co czyni go wyjątkowym dla naszego kraju.

1. Co to jest Memoriał Huberta Wagnera?

2. Od kiedy odbywa się Memoriał Huberta Wagnera?

Memoriał Huberta Wagnera odbywa się od 2003 roku, z przerwą tylko w 2020 roku ze względu na pandemię COVID-19.

3. Ile razy reprezentacja Polski triumfowała w Memoriale Huberta Wagnera?

Reprezentacja Polski triumfowała już 10 razy w Memoriale Huberta Wagnera, ostatnio w latach 2021-2022.