Data: 2024-07-14 8:40:50

Luis Suarez - Bohater meczu o trzecie miejsce w Copa America

W emocjonującym meczu o trzecie miejsce w Copa America, Luis Suarez stał się bohaterem zdobywając decydującego gola w serii rzutów karnych.

Piłka nożna / 2024-07-14 8:40:50

Suarez ratuje Urugwaj przed rzutami karnymi

Luis Suarez stał się bohaterem meczu o trzecie miejsce w Copa America, który rozstrzygnięto dopiero po emocjonującej serii rzutów karnych. Ostatecznie to reprezentacja Urugwaju zdobyła brązowy medal, pokonując Kanadę 3:2. Jednakże, trzeba przyznać, że bardzo blisko było do tego, żeby spotkanie nie doszło do rzutów karnych. To właśnie Suarez, przed tą sensacyjną fazą meczu, uratował swoją drużynę.

Niespodzianki na brązowym medalu

Kanada i Urugwaj miały nadzieję na awans do finału i walkę o złoty medal. Nie wszyscy są zatem zadowoleni, że musiały zadowolić się starciem o trzecie miejsce. Niezmiennie emocjonujący Copa America dostarcza jednak wielu wzruszeń i niezapomnianych chwil, a spotkanie o brązowy medal nie było wyjątkiem.

Bramki i emocje na boisku

Urugwaj rozpoczął mecz z impetem i już w ósmej minucie zdobył pierwszą bramkę. Federico Valverde wykorzystał rzut wolny i po zamieszaniu w polu karnym, do siatki skierował piłkę lewą nogą Rodrigo Bentancur. Była to druga bramka Bentancura w turnieju, który udowadniał swoją wartość dla reprezentacji Urugwaju.

Walka o przejęcie inicjatywy

Niemal natychmiast, w osiemnastej minucie, Urugwaj mógł podwyższyć prowadzenie, ale Dayne St. Clair fantastycznie obronił strzał Maximiliano Araujo. Mecz zaczął się wyrównywać, a inicjatywę przejęli Kanadyjczycy. Ismael Kone wyrównał zdobycie bramki na 1:1, a kilka sekund później Urugwajczycy ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Facundo Pellistri. Niestety, po weryfikacji VAR, bramka została anulowana z powodu minimalnego spalonego podczas podania.

Decydujący gol i rzuty karne

W drugiej połowie Kanada znacząco spadła z formy, co pozwoliło Urugwajowi na przejęcie inicjatywy. Pomimo prób Giorgiana de Arrascaety czy Briana Rodrigueza, nie udało się zdobyć kolejnych bramek. Dopiero w 80. minucie Jonathan David otrzymał odbitą piłkę od bramkarza Urugwaju i wpakował ją do siatki, ustalając wynik na 2:2. Moment ten zapisze się w historii Copa America jako bramka Luisa Suareza, który tym samym stał się najstarszym strzelcem gola w historii turnieju.

Mimo że finał Copa America zapowiada się niesamowicie emocjonująco, nie można zapomnieć o emocjach towarzyszących meczom o niższe miejsca. Wiele zespołów dążyło do osiągnięcia jak najlepszego rezultatu, a walka o brązowy medal pokazała, że te spotkania również mogą być pełne niespodzianek i niezapomnianych chwil dla zawodników i kibiców.