Data: 2024-07-18 6:21:31

Sensacyjne zwycięstwo Slovana Bratysława nad Strugą

W eliminacjach do Ligi Mistrzów nie brakuje emocji i niesamowitych zwrotów akcji. Slovan Bratysława pokonał Strugę, zapewniając sobie awans do drugiej rundy eliminacji.

Piłka nożna / 2024-07-18 6:21:31

Slovan Bratysława rozpoczyna swoją przygodę z europejskimi pucharami

Slovan Bratysława rozpoczął swoją przygodę z europejskimi pucharami od pierwszej rundy kwalifikacyjnej. W pierwszym meczu na własnym stadionie pokonali macedońską drużynę Struga 4:2. Byli więc faworytami w rewanżu, jednak musieli być ostrożni i nie stracić zbyt wielu bramek.

Zacięta walka na boisku

Już od pierwszych minut spotkania było widać determinację piłkarzy Slovana Bratysława. Wywierali presję na rywalach i wypychali ich na własną połowę, nie pozwalając na skuteczne ataki. W dziewiątej minucie to właśnie dzięki tej presji zespół z Słowacji objął prowadzenie. David Strelec podał piłkę do Vladimira Weissa, który strzałem z pola karnego pewnie pokonał bramkarza Strugi.

Kuriozalna bramka samobójcza

Goście próbowali odpowiedzieć, jednak ich akcje były słabe i niegroźne dla bramki Slovana. W 33. minucie nastąpił jednak kuriozalny samobój Kire Ristevskiego. Chciał wybić piłkę poza linię końcową, ale jego kiks sprawił, że piłka wpadła do własnej bramki. To było chyba najbardziej absurdalne trafienie w tych eliminacjach.

Awans Slovana Bratysława do drugiej rundy eliminacji

Druga połowa meczu była bardziej wyrównana. Struga stworzyła sobie kilka dobrych sytuacji bramkowych i w 85. minucie udało im się zdobyć honorowego gola. Bassirou Compaore strzelił bramkę dla gości, ustalając wynik spotkania na 1:2 dla Slovana. Jednak nie zmieniło to faktu, że Slovan Bratysława awansował do drugiej rundy eliminacji dzięki wygranej 6:3 w dwumeczu.

W drugiej rundzie Slovan Bratysława zmierzy się z drużyną NK Celje. Słoweńcy pokonali w swoim dwumeczu estońską Florę Tallinn 7:1 i teraz będą chcieli zagrozić mistrzom Słowacji. To będzie kolejne emocjonujące starcie, które odbędzie się 23 lipca o godzinie 19:00.

NK Celje - groźny rywal dla Slovana Bratysława

Warto zauważyć, że w poprzednim sezonie NK Celje zdobyło mistrzostwo Słowenii, wyprzedzając o 12 punktów drużynę Maribor. Olimpija stanęła na najniższym stopniu podium. To pokazuje, że drużyna Celje ma potencjał i może stanowić nie lada wyzwanie dla mistrzów Słowacji.

Bramka samobójcza Ristevskiego

Bramka samobójcza Ristevskiego na pewno będzie przywoływana przez kibiców i komentatorów przez długi czas. To pokazuje, że w piłce nożnej czasem zdarzają się niezwykłe sytuacje i gracze popełniają błędy. Jednak ważne jest jak zespół potrafi poradzić sobie z takimi sytuacjami i nadal dążyć do wygranej. W przypadku Slovana Bratysława, pomyłka Ristevskiego nie zniweczyła ich planów i obronnili dwubramkową zaliczkę, zapewniając sobie pewny awans do kolejnej rundy eliminacji.

1. Jakie było wynik meczu między Slovanem Bratysława a Strugą?

Slovan Bratysława wygrał z Strugą 4:2.

2. Kto strzelił bramkę samobójczą dla Strugi?