Data: 2024-07-19 20:11:05

Emocjonujące zwycięstwo Jagiellonii Białystok nad Puszczą Niepołomice

Relacja z emocjonującego meczu Jagiellonii Białystok z Puszczą Niepołomice

Football / 19 lipca 2024

W pierwszym meczu sezonu Ekstraklasy doszło do niezwykle emocjonującego widowiska, które zakończyło się zwycięstwem Jagiellonii Białystok nad Puszczą Niepołomice wynikiem 2:0. Bohaterami tego spotkania okazali się nowi piłkarze drużyny Adriana Siemienia, którzy weszli na boisko w drugiej połowie i zdobyli bramki dla swojego zespołu.

Jagiellonia czekała na pierwsze trafienie

Jagiellonia musiała czekać aż 78 minut na pierwsze trafienie w sezonie 2024/25. Mecz z Puszczą okazał się niezwykle trudnym starciem, w którym obie drużyny stwarzały sobie szanse, lecz bramki nie padały. Dopiero po wejściu na boisko nowych zawodników Jagiellonii sytuacja uległa zmianie.

Nene zdobywa prowadzenie

Joao Moutinho, jeden z nowych nabytków, rozpoczął akcję podając piłkę na lewe skrzydło. Tam futbolówkę odebrał Miki Villar, kolejny nowy piłkarz mistrzów Polski, który wycofał ją na linię pola karnego, gdzie czekał Nene. Ten ostatni oddał płaski strzał, pokonując bramkarza Puszczy, Kevina Komara. Był to gol, który dał Jagiellonii prowadzenie 1:0 i zapewnił jej dobrze rozpoczęcie nowego sezonu.

Jagiellonia dominuje na boisku

Od pierwszych minut meczu było widać, że drużyna Adriana Siemienia dominuje na boisku. Jednak do przerwy brakowało jej skuteczności, a zawodnicy nie potrafili zamienić swoich okazji na gole.

Kolejne okazje dla Puszczy

Niespodziewanie jednak to Puszcza zagrała lepiej od początku drugiej połowy i stworzyła sobie kilka groźnych sytuacji bramkowych.

Drugie trafienie Nene

Wkrótce potem Puszcza miała pole do popisu, kiedy Jin-Hyun Lee strzelał na bramkę Jagiellonii, jednak piłka odbiła się od poprzeczki. Po tej akcji gospodarze obudzili się i zaczęli stwarzać sobie kolejne okazje do zdobycia goli. Ostatecznie to Nene, pierwszy strzelec, zapewnił swojej drużynie zwycięstwo, pokonując bramkarza Puszczy po raz drugi w tym meczu.

Sukcesy Jagiellonii

W ostatniej z siedmiu doliczonych minut meczu kolejny nowy zawodnik Jagiellonii, Lamine Diaby-Fadiga, zapisał się na listę strzelców, zdobywając bramkę na 2:0.

Serie kolejnych spotkań

Po zwycięstwie nad Puszczą, drużyna Siemienia szybko musi przejść do kolejnych wyzwań. Już we wtorek Jagiellonia rozpocznie swoją przygodę z europejskimi pucharami, gdy zmierzy się na wyjeździe z FK Poniewież w pierwszym meczu II rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów. W sobotę zaś Jagiellonia zmierzy się na wyjeździe z Radomiakiem Radom.