Data: 2024-07-19 20:36:6

Polki przegrywają z Serbkami w XII Memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej

Volleyball / 2024-07-19 20:36:6

Początek turnieju w Mielcu

Początek turnieju w Mielcu przynosił naturę zakładów, że najważniejszym meczem będzie starcie niepokonanych zespołów Polek i Serbków. Obydwie reprezentacje miały szansę zdobyć zwycięstwo w całej imprezie. Jednak Serbki, po niespodziewanym triumfie nad Francją 3:0, zostały zaskoczone porażką 2:3 z Dominikaną. To sprawiło, że Biało-Czerwonym, których dwa pierwsze zwycięstwa z Dominikankami (3:0) i Francuzkami (3:0) zajęły tylko półtorej godziny, potrzebne było wygranie dwóch setów, aby zwyciężyć w memoriale. Serbki natomiast musiały zaledwie wygrać sety 3:0 lub 3:1, aby osiągnąć końcowy triumf.

Wydawało się, że siła Serbek zostanie umocniona

Rzeczą niezwykłą w reprezentacji serbskiej jest obecność Tijany Bosković, uznawanej za najlepszą atakującą na świecie. Jednak w pierwszej odsłonie Bosković była niezwykle nieskuteczna, co zniechęcało serbski zespół. W drugim secie zmieniło się to, Bosković odzyskała swoją znakomitą formę zdobywając dziesięć punktów. Wydawało się, że siła Serbek zostanie umocniona.

1. Czy polskie siatkarki zagrają na igrzyskach olimpijskich w Paryżu?

Tak, polskie siatkarki zagrają na igrzyskach olimpijskich w Paryżu.