Data: 2024-07-19 22:51:6

Sukcesy Polaków na Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych w Lekkoatletyce

Pierwszego dnia mistrzostw Europy juniorów młodszych w lekkoatletyce Polacy zdobyli złoty i srebrny medal.

Lekkoatletyka / 2024-07-19 22:51:6

Jakub Rodziak sięgnął po złoto w rzucie dyskiem

Wieczór rozpoczął się fenomenalnie dla reprezentantów Polski, gdy Jakub Rodziak zdobył złoto w rzucie dyskiem. W pierwszej kolejce wszyscy zawodnicy mieli czas na zapoznanie się z warunkami panującymi na stadionie. Po pierwszej próbie Polak zajmował drugie miejsce, jednak było jasne, że będzie atakował pozycję lidera. W drugiej próbie Rodziak zbudował dużą przewagę, osiągając odległość 61.89 metra, która okazała się nieosiągalna dla pozostałych rywali. W trzeciej próbie rzutu dyskiem Polak praktycznie zapewnił sobie zwycięstwo, osiągając odległość 64.21 metra, która była najlepszym wynikiem na świecie w tym roku. Drugie miejsce zajął Ukrainiec Jarosław Listopad, który nie zbliżył się nawet do 61. metra. Na podium znalazł się także reprezentant Irlandii, Cian Crampton.

Srebro dla Zofii Rojek w biegu na 100 metrów przez płotki

Niedługo potem Zofia Rojek zdobyła srebro w biegu na 100 metrów przez płotki. Bieg ten był bardzo dramatyczny. Polka musiała gonić rywalki, które dobrze radziły sobie na starcie. Jednak na siódmym płotku Daryl Ndasi upadła, co wybiło ją z rytmu, a Zofia Rojek zdołała przyspieszyć i dobiec do mety jako druga z czasem 13.33 sekundy. Triumfatorką biegu została Słowaczka Laura Frlickova, która już od eliminacji dominowała na bieżni, ustanawiając rekord Europy do lat 18. Na podium znalazła się również Francuzka Auxane Kingue.

Zacznij zarabiać na bukmacherce

Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy do lat 18 w Bańskiej Bystrzycy potrwają do niedzieli. Jest to ważne wydarzenie na arenie międzynarodowej dla młodych lekkoatletów, którzy mają szansę pokazać swój talent i zdobyć doświadczenie na podobnych imprezach. Sukcesy polskich lekkoatletów potwierdzają, że w Polsce jest wiele młodych i utalentowanych zawodników, którzy mogą osiągnąć sukces także na większej międzynarodowej scenie. Sportowcy ci powinni być wspierani i otoczeni odpowiednim wsparciem, aby mogli kontynuować swoje rozwijanie swojej kariery i zdobywać kolejne medale dla Polski.

1. Jakie medale zdobyli Polacy na mistrzostwach Europy juniorów młodszych w lekkoatletyce?

Polacy zdobyli złoty medal w rzucie dyskiem i srebrny medal w biegu na 100 metrów przez płotki.

2. Kto zdobył złoty medal w rzucie dyskiem?

Jakub Rodziak zdobył złoty medal w rzucie dyskiem.