Powrót GKS Katowice do ekstraklasy

Artykuł opisujący powrót GKS Katowice do ekstraklasy po długiej przerwie

Football / 2024-07-20 16:51:08

Trudności powrotu do ekstraklasy

Powrót GKS Katowice do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce po długiej 19-letniej przerwie to wydarzenie pełne emocji dla kibiców. Ostatni raz katowiczanie grali w ekstraklasie w sezonie 2004/2005. Przed powrotem do ligi panowała wielka ekscytacja i oczekiwania, jednak pierwsza kolejka nie spełniła marzeń klubu.

Dominacja Radomiaka Radom

Spotkanie z Radomiakiem Radom nie rozpoczęło się pomyślnie dla GKS Katowice. Od pierwszych minut to Radomiak był zdecydowanie lepszym zespołem, tworząc liczne okazje bramkowe. Już w 15. minucie Rafał Wolski uderzył w poprzeczkę, a w 24. minucie Leonardo Rocha zdobył pierwszą bramkę dla gości. W 37. minucie Rocha powtórzył swoje osiągnięcie, strzelając drugą bramkę i stawiając Radomiaka na prowadzeniu 2:0.

1. Kiedy GKS Katowice powrócił do ekstraklasy?

GKS Katowice powrócił do ekstraklasy w sobotę.

2. Jakie było pierwsze spotkanie GKS Katowice po powrocie do ekstraklasy?

Pierwsze spotkanie GKS Katowice po powrocie do ekstraklasy to porażka z Radomiakiem Radom 1:2.

3. Kto był bohaterem meczu?

Bohaterem meczu był zawodnik Radomiaka Radom, Leonardo Rocha.

4. Kiedy GKS Katowice ostatnio grał w ekstraklasie?

GKS Katowice ostatnio grał w ekstraklasie w sezonie 2004/2005.

5. Kiedy GKS Katowice zdobył swoje ostatnie zwycięstwo w ekstraklasie?

GKS Katowice zdobył swoje ostatnie zwycięstwo w ekstraklasie w czerwcu 2005 roku, kiedy to pokonali Górnika Zabrze 1:0.